Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 18.11.2018r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

 

Loading ....

Ten niewysoki szczyt, jedyne 904 m. n.p.m. ulokowany w paśmie Łysiny, nazwany został by uchonorować darczyńcę – Księcia Kazimierza Lubomirskiego, który przekazał swój domek myśliwski na potrzeby krakowskich astronomów. Podobno niebo tu jest najciemniejsze i najmniej "zanieczyszone" światłami wielkich miejskich skupisk takich, jak niedaleki Kraków. To niewielkie obserwatorium astronomiczne im. Tadeusza Banachiewicza na szczycie Lubomira ma na swoim koncie odkrycie dwóch komet. W minioną niedzielę, 25 sierpnia zostało tam wyznaczone spotkanie Koła Terenowego PTTK.

 

Loading ....

Między godziną 13.00 a 14.00 zebrała się grupa 51 osób i niektóre skorzystały z możliwości zwiedzenia odbudowanego obserwatorium. Za dwa tygodnie Koło Terenowe planuje wycieczkę w Bieszczady, więc była to również okazja, by omówić szczegóły – każdy otrzymał mapkę trasy i opis wyjazdu. Gdyby jeszcze ktoś z nieobecnych na Lubomirze, a zapisanych na wycieczkę chciał uzyskać informację na temat tej dwudniowej wycieczki może kontaktować się telefonicznie z Magdaleną Antosz tel 505 948 747 - niestety nie ma już wolnych miejsc. Na pocieszenie - we wrześniu czeka nas jubileuszowy 60 Młodzieżowy Zlot Turystyczny 18-21 września im. Elfrydy i Czesława Trybowskich z uroczystym zakończeniem w rabczańskim Amfiteatrze Miejskim i ostatnie wyjście w ramach „Spotkań w górach” na Szczebel – 22 września. Serdecznie zapraszamy!

 

Loading ....

 

Wszystkim zainteresowanych wspólnym wędrowaniem przekazujemy informację, iż regulamin spotkań nie uległ zmianie, uczestnicy wybierają trasy tak, aby spotkać się na szczycie lub w innym wyznaczonym miejscu w godzinach 13.00-14.00. W „Spotkaniach w górach” mogą brać udział indywidualni turyści i grupy zorganizowane. Dzieci i osoby niepełnosprawne również mogą brać udział w wycieczkach ale wyłącznie pod opieką dorosłych. Spotkania odbywają  się w wyznaczonych miejscach bez względu na pogodę. Organizatorzy przyznają nagrody uczestnikom, którzy zaliczyli przynajmniej cztery z sześciu szczytów. Serdecznie zapraszamy do wspólnego wędrowania!

 

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1406.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/lubomir-przed-bieszczadami.html