Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 24.05.2019r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018

 KORYO na Słowenii i wyróżniony trener w Nowym Sączu 

 

Od 24 do 26 lutego w Mariborze Słowenia został rozegrany Puchar Świta w Taekwondo Olimpijskim. Startowali w nim czołowi zawodnicy z całego świata, a UKS KORYO reprezentował Mateusz Szczęsnowski, Karolina Szczęsnowska, Patrycja Kornaś. Mateusz Szczesnowski został brązowym medalistą tego turnieju - by wejść do finału stoczył ciężka walkę z reprezentantem Niemiec, która zakończyła się wynikiem 14-14. O wyniku zadecydowała dodatkowa runda, niestety zabrakło szczęścia w końcówce, ale zawodnik wykonał minimum które założone było przed turniejem.

 

Oficjalnie Mateusz Szczesnowski będzie reprezentował nasz kraj oraz region na kwalifikacjach do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które będą rozgrywane w Tunezji na przełomie kwietnia. By zakwalifikować się musi znaleźć się w  grupie ośmiu zawodników startujących, co jest realnym planem do wykonania. Zawodnik oprócz startu głównego wystartuje w Mistrzostwach Świata Juniorów, został już najlepszym juniorem w Polsce, jest sklasyfikowany na 1 miejscu w rankingu PZTO oraz rankingu Olimpijskim. Wszystkie przygotowania podyktowane są startem na IO w Buenos Aires, które są zaplanowane na październik 2018.  Mamy nadzieje że będziemy mieli po dużej przerwie kolejnego olimpijczyka z Mszany Dolnej, tym razem w dyscyplinie Taekwondo. Trzymamy mocno kciuki żeby tak było!

Składamy również gratulacje Zbigniewowi Karpierzowi – Trenerowi KORYO Mszana Dolna, który odbierał wyróżnienie na gali Gazety Krakowskiej „Najpopularniejszy Sportowiec 2017”. Za osiągnięcia w dziedzinie sportu w 2017 roku czytelnicy gazety mogli wyróżnić drużynę roku, seniora roku, juniora roku oraz trenera roku w Nowym Sączu oraz trzech powiatach: nowosądeckim, limanowskim i gorlickim. Serdecznie gratulujemy! 


 

 

 

Tekst przeczytany: 460.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/koryo-na-slowenii-i-wyrozniony-trener-w-nowym-saczu.html