Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 24.05.2019r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018

 Koncert Gospel Celebration w Mszanie Dolnej 

 

29 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert muzyki gospel. Na scenie wystąpi Colin Vassell – jeden z najbardziej charyzmatycznych dyrygentów gospel z Londynu oraz  dwa chóry: Chór Gospel Alwernia i Chór Gospel MOK Mszana Dolna, które prowadzi Lea Kjeldsen. Serdecznie zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie. Koncert odbędzie się w niedzielę 29 kwietnia o  godz. 16:00. Wstęp wolny.
 

Loading ....

 

Informacja o występujących:

 

Colin Vassell (UK)
Wokalista, muzyk i nauczyciel śpiewu, uznawany za jednego z najbardziej charyzmatycznych dyrygentów gospel w Londynie. Prowadzi kilka różnych chórów, między innymi: Wood Green Gospel Choir (od 1984), New Revelation Singers (od 2001) oraz London Gospel Factory (od 2008). Pierwszy z nich otrzymał w 2000 roku nominację do prestiżowej nagrody Music of Black Origin (MOBO). Wraz z Hansem Christianem Jochimsenem wydał płytę Here I Am Again, nagraną na żywo podczas koncertu w Kopenhadze w 2010 r.

 

Lea Kjeldsen (DK/PL)
Główny architekt ruchu gospel w Polsce. Od 1998 r. współorganizuje warsztaty gospel w Krakowie i wspiera popularyzację muzyki gospel w całej Polsce. Pracuje na rzecz Stowarzyszenia Gospel oraz ogólnopolskiego projektu Republika Gospel. Założycielka wielu chórów m.in.: KGC, Grodzka Gospel, Chór GospelSenior czy Alwernia Gospel Choir.

 

Chór Gospel Alwernia 
Chór działa od 2015 roku przy Stowarzyszeniu Alwernia Plus. Naszą dyrygentką od początku jest Lea Kjeldsen. W chórze jest ponad 30 osób. Nie tylko z gminy Alwernia, ale także innych miejscowości. To osoby w różnym wieku. Jest młodzież, ludzie w średnim wieku i seniorzy. Kobiety i mężczyźni. Wszystkich połączyła pasja do śpiewania i pozytywna energia muzyki gospel.

 

Chór Gospel MOK Mszana Dolna 
W 2014 r. powstał pomysł utworzenia chóru gospel. Na początku spotykało się kilkanaście osób lubiących śpiewać, które wykonywały utwory zarówno klasyczne jak i w stylistyce gospel. Dyrygentką chóru była Kinga Skałka. We wrześniu 2017 r. obowiązki prowadzenia chóru, już typowo gospelowego, przejęła Lea Kjeldsen. Chóry liczy już ponad 20 osób i stale się powiększa. Zapraszamy na próby w środy o 19:00.
 

 

Tekst przeczytany: 496.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/koncert-gospel-celebration-w-mszanie-dolnej.html