Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Jak ryby w wodzie - realizacja programu ''Już pływam''  

 

Loading ....

Na basenie „Wyspa  Mszanka” w Mszanie Dolnej zakończył się pierwszy etap nauki pływania w ramach projektu „Już pływam 2016”. Stu dwudziestu uczniów z szkoły podstawowej Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Mszanie Dolnej oraz pięćdziesięciu pięciu z szkoły podstawowej Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej przez ponad dwa miesiące aktywnie uczestniczyło w zajęciach nauki pływania. Wszystko zaczęło się od oswajania się w wodą, utrzymania się  na powierzchni, a potem coraz śmielej: nurkowanie i pływanie. Teraz już nikt nie ma problemu by zaprezentować swoje umiejętności – wszyscy czują się już jak ryba w wodzie. Wakacje przed nami a dzieci nie mogą doczekać się pływania.

 

Loading ....

Najważniejsze zostało: nauka pływania to jedno, dzieci pokonały lęk przed wodą i poszerzyły swoje umiejętności,  ale również wiedzą jak bezpiecznie zachowywać się na różnych kąpieliskach. Zajęcia dla ZSM nr 2 prowadził instruktor pływania i pływania korekcyjnego mgr Łukasz Dobrowolski, natomiast dla ZSM Nr 1 instruktor nauki pływania mgr Tomasz Dudzik. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Józefa Figura, Renata Wróbel, Katarzyna Surma (ZSM Nr 2) oraz Anna Miśkowiec (ZSM Nr 1). Opiekę ratowniczą sprawował pan Jacek Biedroń. Zajęcia na basenie cieszyły się ogromną popularnością. Wszystko było zorganizowane perfekcyjnie i dopięte na ostatni guzik. Po wakacjach drugi etap tego projektu, w którym wezmą udział pozostałe, zgłoszone do projektu dzieci z ZSM nr 1.

 

Loading ....

Małopolski projekt nauki pływania pn. „Już pływam” jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Jest skierowany do uczniów nieumiejących pływać, z klas od I do VI szkół podstawowych.

 

Projekt jest realizowany w dwóch etapach: przed wakacjami (kwiecień-czerwiec) i po wakacjach (wrzesień-listopad). Nauką pływania objętych zostanie 263 dzieci z obu szkół podstawowych. Zajęcia, odbywają się w 12-15 osobowych grupach (18 grup) na basenie w ośrodku WySPA MSZANKA, tuż przy Urzędzie Miasta. Każdy kurs trwa 16 godzin zegarowych i jest prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora pływania przy współpracy z opiekunem.

 

Całkowity koszt realizacji projektu to kwota 44.200,00zł. Samorząd naszego miasta otrzymał dofinansowanie z Województwa Małopolskiego w kwocie 17.900,00zł, pozostałą część stanowią wpłaty rodziców dzieci uczestniczących w projekcie (263 dzieci x 100,00zł).

Są to kolejne środki pozyskane przez Urząd Miejski w Mszanie Dolnej na realizację programów skierowanych do najmłodszych mieszkańców naszego miasta.
 

  

Red.

fot. archiwum instruktorów: Ł. Dobrowolski, T. Dudzik 

 

 

Tekst przeczytany: 1550.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/jak-ryby-w-wodzie-realizacja-programu-juz-plywam.html