Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 24.05.2019r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018

II miejsce dla grupy teatralnej ''Mały Pretekst'' 

 

 

Loading ....

Grupa teatralna „Mały Pretekst” wróciliśmy z czterodniowego Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem z II miejscem w kategorii teatr i indywidualnym wyróżnieniem dla Zuzi Pazdur za kreację aktorską. Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…” odbywał się w Zakopanem od 10 do 13 maja już po raz trzynasty. Honorowym patronatem wydarzenie objęli metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, kard. Stanisław Dziwisz, ks. dziekan Bogusław Filipiak oraz ks. inf. Stanisław Olszówka. Opiekę duchową nad uczestnikami festiwalu sprawowali ks. Maciej Szeszko SDS i ks. Łukasz Anioł SDS. Miło ich zapamiętaliśmy. Festiwal organizowany jest przez Burmistrza Miasta Zakopane przy współpracy zakopiańskich Parafii, Zakopiańskiego Centrum Edukacji oraz Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.

 

Loading ....

Tegorocznemu festiwalowi towarzyszyło hasło: "Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę”. I pod tym hasłem około 200 osób w czterech kategoriach: teatr, muzyka, literatura i plastyka, współtworzyło to cudowne wydarzenie. Każdy z czterech festiwalowych dni rozpoczynał Eucharystią w zakopiańskich kościołach. Potem odbywały się przesłuchania i warsztaty. Grupy pracowały pod kierunkiem aktorów Teatru Witkacego – p. Krzysztofa Najbora i p. Emilii Nagórki oraz choreografa p. Wojciecha Chowańca. Wieczorami odbywały się koncerty – mszańska grupa chłonęła atmosferę całego wydarzenia, poznawała nowe osoby, cieszyła się wspólnie spędzonym czasem. Nie chodziło tu głównie o rywalizację, ale o dzielenie się talentami – a było z czego czerpać. Podsumowaniem festiwalu był koncert finałowy, podczas którego wystąpili wszyscy laureaci i ogłoszone zostały wyniki festiwalu. Dla nas wszyscy uczestnicy są zwycięzcami, ponieważ każdy podzielił się sobą i swoją pracą. Oby coraz więcej było tego typu festiwali.

 

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wsparli nas pomocą i finansowo – pani dyrektor Bogumile Cieżak oraz Urzędowi Miasta Mszana Dolna. Bez tego wsparcia nie moglibyśmy uczestniczyć w festiwalu.

 

red. i fot.

ZPO

 

 

 

 

Tekst przeczytany: 380.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/ii-miejsce-dla-grupy-teatralnej-maly-pretekst.html