Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

  I Turniej Szkół Gimnazjalnych 

 

 

Loading ....

 W minionym tygodniu (20 marca) odbył się I Turniej Szkół Gimnazjalnych zorganizowany przez nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej. Celem turnieju było wyłonienie najlepszego gimnazjum z terenu miasta i gminy Mszana Dolna oraz gminy Niedźwiedź w kategoriach: biologia, chemia, geografia, język angielski, język niemiecki, matematyka, ortografia, plastyka i wychowanie fizyczne.

 

Loading ....

Celem nadrzędnym była integracja młodzieży gimnazjalnej i licealnej, rozwijanie zainteresowań młodzieży różnymi dziedzinami wiedzy, podniesienie intelektualnych możliwości uczniów, promocja uczniów w innym środowisku oraz promocja szkoły organizującej turniej. Patronat nad tymi zmaganiami objęli: Starosta Limanowski, Wójt Gminy Mszana Dolna, Burmistrz Miasta Mszana Dolna i Wójt Gminy Niedźwiedź.

 

Loading ....

Na uroczystym otwarciu turnieju pokazem tańca towarzyskiego zaprezentowali się obecni uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Karolina Kręcichwost i Rataj Rafał, a popisami muzyczno-wokalnymi - szkolny zespół muzyczny z przewodniczącym szkoły Kamilem Cichorczykiem. Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Wójt Gminy Mszana Dolna, Wójt Gminy Niedźwiedź, Burmistrz  Miasta Mszana Dolna, Dyrektor ZS nr1 w Mszanie Dolnej, Wydawnictwo PEARSON oraz Wyspa MSZANKA.

 

Loading ....

Po zaciętej walce we wszystkich kategoriach okazało się, że Gimnazjum nr 2 z Mszany Dolnej i Gimnazjum z Poręby Wielkiej uzyskało tyle samo punktów. Szkoły musiały losować kategorię, z której odbyła się dogrywka. Język niemiecki okazał się szczęśliwy dla Gimnazjum nr 2 w Mszanie Dolnej, dzięki czemu szkoła zajęła I miejsce w I Turnieju Szkół Gimnazjalnych.

 

Loading ....

 


Ogólna punktacja o Puchar Starosty Powiatu Limanowskiego:


1. Gimnazjum nr 2 w Mszanie Dolnej - 56 pkt,
2. Gimnazjum w Porębie Wielkiej - 55 pkt,
3. Gimnazjum nr 1 w Mszanie Dolnej - 48 pkt,
4. Gimnazjum w Rabie Niżnej - 46 pkt,
5. Gimnazjum w Niedźwiedziu - 44 pkt,
6. Gimnazjum w Podobinie - 43 pkt,
7. Gimnazjum w Koninie - 23 pkt,
8. Gimnazjum w Kasinie Wielkiej - 11 pkt.

 

Z terenu Miasta Mszana Dolna:


1. Gimnazjum nr 2,
2. Gimnazjum nr 1.

 

Z terenu Gminy Mszana Dolna:


1. Gimnazjum z Raby Niżnej,
2. Gimnazjum z Kasiny Wielkiej.

 

Z terenu Gminy Niedźwiedź:


1. Gimnazjum z Poręby Wielkiej,
2. Gimnazjum z Niedźwiedzia,
3. Gimnazjum z Podobina,
4. Gimnazjum z Koniny.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i już dzisiaj zapraszamy na następną edycję turnieju, która już za rok… - kolejne zmagania zapowiadają organizatorzy.


 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1133.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/i-turniej-szkol-gimnazjalnych.html