Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018

Hu, hu, ha - zima wcale nie jest zła 

 

Loading ....

Zima kojarzy nam się z przyjemnościami związanymi ze śniegiem, ale również ze Świętym Mikołajem. Pomimo braku śniegu, w niewiadomy nam sposób, Św. Mikołaj dotarł do Szkoły nr 2 w Mszanie Dolnej, żeby odwiedzić dzieci niepełnosprawne z Koła PSONI. Jak zwykle zrobił to bez rozgłosu i niespodziewanie. Bardzo nam się podobał, był dowcipny, serdeczny i chyba o każdym coś wiedział, bo uznał, że wszystkie nasze dzieci zasłużyły sobie i hojnie ich obdarował upominkami. Nie tylko ich, ale również Panią Annę Pękałę – Burmistrza Mszany Dolnej, Pana Bolesława Żabę – Wójta, Panią Agnieszkę Orzeł – radną z powiatu oraz Pana Bohdana Surówkę – radnego.  Otrzymali oni symboliczne upominki – ozdoby choinkowe wykonane przez nasze niepełnosprawne dzieci, no trochę pomogły im mamy. ON – ten Mikołaj naprawdę ma moc, bo nie wiadomo jak zdobył te ozdoby?

 

Loading ....

Pani Dyrektor Bogumiła Cieżak otworzyła dla nas wrota swojej szkoły i wraz ze wspaniałą  młodzieżą, grupą wolontariuszy pod opieką Jadwigi Zapały pełnili rolę współorganizatorów. Grupa „Taneczne Anioły” pokazała nam kilka układów tanecznych, a Mikołaj – jeden z naszych podopiecznych, z boku, prezentował swoje umiejętności taneczne, nieźle mu szło.
Po raz kolejny naszej choinkowej imprezie, zupełnie charytatywnie, przygrywał Zespół Muzyczny „Swing”. Znają nasze gusta i przygrywali tak, że wszyscy, łącznie z Panią Burmistrz ruszyli do tańca. Nasze mamy są wspaniałe, upiekły ciasta, które mogą konkurować z wyrobami wprawnych cukierników. Było super: odświętnie, smacznie i wesoło. Szkoda, że trzeba czekać cały rok na takie przyjemności.

 

Mikołaju, jeśli nas słyszysz, serdecznie Ci dziękujemy!

 


     W karnawale planujemy zorganizować zabawę w naszym nowym lokalu

przy ul. Starowiejskiej 89D/2.

W tym pomieszczeniu można zawsze spotkać się z nami w środy od godz.14.00.

Zapraszamy nie tylko członków naszego Koła, ale również przyjaciół oraz młodzież,

która w sobotnie popołudnie tyle serca okazała naszym dzieciom.

 


   
     Najlepsze życzenia Świąteczne i Noworoczne dla wszystkich naszych przyjaciół i sponsorów składają rodzice zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Kole w Mszanie Dolnej KRS: 0000368692

 

 

 

Tekst przeczytany: 491.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/hu-hu-ha-zima-wcale-nie-jest-zla.html