Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

 Gorczańskie mgły z nagrodą  

 

 

Loading ....

Do odważnych świat należy! Ostatnie spotkanie PTTK wyznaczone na Turbaczu było potwierdzeniem tych słów, szczególnie dla turystów, którzy decydując się na wycieczkę wyruszyli w gęstej mgle. Niedzielny poranek, w ostatnią niedzielę września (27.09) nie obiecywał zbyt wiele.

 

Loading ....

Jednak mszańskie Koło Terenowe PTTK rzadko przestraszy pogoda – wg podsumowań, na każdym szczycie spotykała się mniej więcej 30-osobowa grupa. Wprawdzie największy rekord padł na otwarciu sezonu, wtedy na Maciejowej było 117 osób, a cały nasz turystyczny sezon "XI Spotkań w górach" to średnio 50 osób na wyznaczonych tegorocznych górskich szczytach.

 

Loading ....

By wspólnie zakończyć sezon spotkań na Turbaczu spotkało się 35 osób. Choć wyjście nie należało do atrakcyjnych, na szczycie czekała niespodzianka, pojawiło się słońce i od razu pojawiły się lepsze humory. Wspólne ognisko, obowiązkowe na każdym wyjściu i pora podsumowań. Kto systematycznie pojawiał się na wyjściach wie, że czeka na niego pamiątkowa koszulka.

 

Loading ....

Poza pieszymi wycieczkami dużą popularnością cieszyły się zorganizowane przez Koło Terenowe trzy wycieczki wyjazdowe. Czy to już koniec? - zastanawiali się z niedowierzaniem nasi turyści. Sezon tak szybko minął, ale to nie znaczy, że minęła ochota na wycieczki. Złota polska jesień w górach jest piękna, szczególnie kiedy podczas wędrówki można zaprezentować nową koszulkę...

 

Loading ....

 

Zarówno "XI Spotkania w górach" jak i każdy wyjazd: wycieczka do Ojcowa, wycieczka na Romankę i wycieczka w Bieszczady zostały zorganizowanae w ramach dotacji z Urzędu Miasta. 
 

Red.

 

fot. M. Król, L. Olesiak, J. Stożek 

 

Tekst przeczytany: 1266.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/gorczanskie-mgly-z-nagroda.html