Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 20.07.2018r. Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014

 FIO MAŁOPOLSKA LOKALNIE - konkurs ogłoszony! 

 

Operatorzy konkursu FIO Małopolska Lokalnie, ogłaszają nabór do pierwszego konkursu dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych z terenu województwa małopolskiego. W ramach konkursu można ubiegać się o mikrodotację na lokalną inicjatywę lub rozwój organizacji.Projekt FIO Małopolska Lokalnie powstał z inicjatywy czterech organizacji pozarządowych:


Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych,
Stowarzyszenia Forum Oświatowe Klucze,
Fundacji Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS,
Babiogórskiego Stowarzyszenia Zielona Linia.

 

Konkurs prowadzony jest równolegle w 4 subregionach.

W ramach konkursu można składać projekty w jednej z dwóch kategorii:


• inicjatywy lokalne - działania angażujące lokalną społeczność na rzecz dobra wspólnego (zgodnie z zadaniami z zakresu sfer działalności pożytku publicznego).
• dotacje na rozwój organizacji - działania związane z przygotowaniem i realizacją zadań strategicznych i bieżącą działalnością. Młode organizacje pozarządowe będą mogły przeznaczyć dotację min. na: adaptację lokalu, doposażenie sprzętowe, oprogramowanie itd.

 

O wsparcie inicjatyw mogą ubiegać się:


• młode organizacje pozarządowe (tj. wpisane do KRS nie wcześniej niż 18 miesięcy od dnia złożenia wniosku, których budżet w 2013 roku nie przekracza 25 tys. zł),
• grupy nieformalne (tj. nieposiadające osobowości prawnej, w których skład wchodzą nie mniej niż trzy osoby, realizujące działania w sferze pożytku publicznego)
• grupy samopomocowe (tj. grupy nieformalne, których działania skierowane są na pokonywanie problemów i zmianę warunków).

 

Wnioskowana kwota mikrodotacji: od 2.000 zł do 5.000 zł.Planowana liczba dotacji w roku 2014: min. 120.Nabór wniosków potrwa do 18 sierpnia do godz. 16.00. Projekty można składać przez generator wniosków.W celu wspierania inicjatyw oddolnych w województwie małopolskim operatorzy zapewniają pomoc w opracowaniu pomysłów na projekty i procesie składania wniosków:


- spotkania informacyjne
- szkolenia
- indywidualne doradztwo.

 Aktualne informacje znajdują się na stronie www.malopolskalokalnie.pl

oraz na facebooku https://www.facebook.com/malopolskalokalnie
 

Zapraszamy do udziału w konkursie!

 

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1811.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/fio-malopolska-lokalnie-konkurs-ogloszony.html