Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 22.05.2019r. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2019

 Działania Straży Miejskiej - Akcja Zima

 

W związku z trwającym jeszcze okresem zimowym i obniżającymi się temperaturami Straż Miejska w Mszanie Dolnej jak co roku, podejmuje działania mające na celu odwiedzanie osób samotnych oraz  monitorowanie sytuacji osób bezdomnych zagrożonych utrata życia i zdrowia poprzez znacząco obniżającymi się temperaturami.

 

Loading ....


Funkcjonariusze Straży Miejskiej na bieżąco sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni jak również  zwracają uwagę na osoby które znajdują  się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na zamarznięcie. W nocy z 13.na 14. lutego Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Mszanie Dolnej wraz z Policjantami z KP Mszana Dolna oraz pracownikiem MOPS Mszana Dolna  rozpoczęli akcję ,,Ogólnopolskiego badania liczby osób bezdomnych”. Akcja ta miała na celu zwracanie szczególnej uwagi na sytuację osób bezdomnych, poznania miejsc ich grupowania się na danym terenie oraz udzielanie bezpośredniej pomocy osobom bezdomnych zwłaszcza tym znajdującym się poza placówkami noclegowymi.

 


W tym trudnym okresie strażnicy miejscy starają się odwiedzać i w miarę możliwości przychodzić z pomocą szczególnie osobom samotnym, chorym, niepełnosprawnym. Strażnicy Miejscy w ramach współpracy przekazują na bieżąco wszelkie informacje z ww wizyt Kierownikowi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej.
 

 

red i fot. Straż Miejska

 

 

 

Tekst przeczytany: 134.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/dzialania-strazy-miejskiej-akcja-zima.html