Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 23.10.2018r. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2013

 

Loading ....

Zawsze wakacyjną porą Ognisko TKKF “Lubogoszcz” stara się urozmaicić obchody święta miasta czyli Dni Mszany Dolnej. Od kilku lat tym zwyczajem organizowane są dwa sportowe turnieje: Turniej Siatkówki Plażowej i Turniej Tenisa Ziemnego. I tak według utartego podziału w lipcu króluje siatkówka, a w sierpniu tenis. Przyzyczajeni do tych ustaleń zawsze w sobotę przed niajwiększymi wydarzeniami kulturalnymi tłum kibiców wędruje na boisko za Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych gdzie od rana odbijają piłkę na piasku. Tak też było w lipcu, w sobotę tuż przed V Międzynarodowym Festiwalem Orkiestr (20.07).

 

Loading ....

Był to już IX Turniej Siatkówki Plażowej, za organizację którego, od początku do końca odpowiada Jan Piekarczyk. Zgłosiło się na niego czterdziestu zawodników, a drużyny, które zajęły I i II  miejsca awansowały do X Mistrzostw MTKKF, który odbędzie się 24 sierpnia w Gorlicach. Bardzo dobrze spisała się drużyna z Mszany: Maciej Potaczek i Michał Łabuz, która w meczu o III miejsce w trzech setach uległa zespołowi z Zawoji. Puchary wręczyli Prezes TKKF Tadeusz Zapała i Jan Piekarczyk, sędziowaniem sprawnie radzili sobie Katarzyna Niedośpiał, Krzysztof Piekarczyk i Maciej Potaczek. Drużyna z Limanowej Król-Kaptur powtórzyła wynik z tamtego roku wygrywając turniej po raz drugi.

 

Loading ....

Natomiast w sierpniowy weekend (10-11.08) został rozegrany XIV Turniej Tenisa Ziemnego. Chętnych, którzy chcieli spróbować swoich sił na ceglastej nawierzchni nie brakowało, zapisy rozpoczęły się w sobotę, we wczesnych godzinach porannych. Wszystkiego tego pilnował Prezes TKKF Tadeusz Zapała. Przez dwa dni piłki na kortach pensjonatu odbijali najlepsi z najlepszych, którzy zjechali z różnych stron Polski, a są tu częstymi gośćmi.

 

Loading ....

Dodatkowo w gościnnym “Szczeblu” czekały atrakcje nie tylko dla amatorów tenisa, sobotni wieczór zapewnić miał rozrywkę dla młodzieży – na kortach piana party, a w barze festiwal drinków i shotów. Niedzielne zmagania były emocjonującymi pojedynkami o najwyższe miejsca na podium. Obserwował je zarówno Tomasz Krupiński – Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego jak i Przewodniczący Rady Miasta Mszana Dolna Adam Malec i Zastępca Burmistrza Michał Baran.

 

Loading ....

Było warto, bo na korcie o pierwsze miejsce walczył sparingpartner Wojciecha Fibaka – Wojtek Wojciechowski. Mało brakowało a oddałby rok rocznie zdobywany tytuł najlepszego Tomkowi Musiorskiemu z Olkusza. Ostatecznie Wojciech Wojciechowski pozostał niezwyciężonym w Mszanie Dolnej.

 

Loading ....

Gratulacje i puchary podsumowywując turniej wręczyli organizatorzy, dwa puchary Fair Play ufundowane przez Tomasza Krupińskiego i Franciszka Dziedzinę reprezentującego Towarzystwo Ziemi Mszańskiej powędrowały do Zbigniewa Dąbrowskiego i Stanisława Roga. A organizatorzy czyli Ognisko TKKF „Lubogoszcz” i Urząd Miasta Mszana Dolna zapraszają na kolejne wakacyjne rozgrywki dopiero za rok.

 

Loading ....

 

 

Wyniki IX Turnieju Piłki Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna


Wyniki XIV Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta Mszana Dolna

 

 

fot. UM i Józef Zapała

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1668.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/dwa-wakacyjne-turnieje-w-ramach-dni-mszany-dolnej.html