Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 26.04.2019r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Drugi bieg z odblaskami 

 

Loading ....

W ostatni dzień września o godz. 19.30, a przy okazji w piątek zebrał się spory tłum na placu Św. Faustyny pod kościołem Miłosierdzia Bożego. Powodem tego wieczornego spotkania był bieg "Świecimy przykładem" organizowany przez Straż Miejską. Już w zeszłym roku, w ten sposób promowaliśmy bezpieczne poruszanie się po zmroku.

 

Loading ....

Zamysł akcji to przede wszystkim bycie widocznym, by zasygnalizować swoją obecność na drodze. Tak więc nie zabrakło pomocnych gadżetów. Rozdane zostały kolorowe odblaskowe bransoletki z logo miasta i odblaski z Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie. Nie zabrakło nawet dla psa, a część młodych uczestników świeciła z daleka jak stylowe choinki...

 

Loading ....

Gdy wszyscy już byli gotowi, zwarci i widoczni hasło do startu dał Komendant Straży Miejskiej Jakub Spędzia. Poprowadził on bieg ulicami miasta – ul. Kopernika, ul. Starowiejską, nawrót przy Tesco i finisz na parafii.

 

Loading ....

Wszystkim "świecącym" biegaczom kibicował ks. Proboszcz Tadeusz Mrowiec, a na mecie czekały pyszne chrupiące jabłka i woda. Doliczyliśmy się około 65 osób, ale podejrzewamy, że było nas więcej. Pobiegli z nami zawodnicy sekcji Biegów Górskich i Długodystansowych, Burmistrz Miasta Józef Kowalczyk i radny Jan Stożek.

 

Loading ....

Wszyscy potem stanęli do pamiątkowego grupowego zdjęcia. Z daleka świeciły kolorowe odblaski – teraz najważniejszą rzeczą będzie to, by o nich nie zapominać. Zakładajmy je wychodząc – świećmy przykładem, tak jak to zrobili  mieszkańcy naszego miasta.

 

Loading ....

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy  za pomoc i wsparcie: 


Pani Komendant Annie Pękale i Policjantom z Komistariatu Policji oraz Ks. Proboszczowi Tadeuszowi Mrowcy z Parafii Miłosierdzia Bożego

  

 

 

Red.

fot. MOK

 

Tekst przeczytany: 688.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/drugi-bieg-z-odblaskami.html