Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 26.04.2019r. Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014

Droga na os. Krakowska będzie modernizowana

 

W ostatnich dniach do Urzędu Miasta napłynęły optymistyczne prognozy finansowe - z informacji Urzędu Skarbowego wynika, że nasze udziały w podatkach są nieco większe niż wcześniej prognozowano, otrzymaliśmy także refundację za poniesione koszty przy montażu "solarów" z Programu Polsko - Szwajcarskiego. Środki te zostaną przeznaczone na modernizację łącznika na os. Krakowska. Z tego względu, że uzyskanie zgody od wszystkich właścicieli mieszkań, którzy mają wydzieloną własność - zgodnie z uzyskanymi przez nas informacjami od Zarządów Spółdzielni Mieszkaniowej "Orkana" i TBS - może potrwać dłuższy czas w pierwszej kolejności zmodernizowana zostanie sama jezdnia, która leży w całości na gruncie miejskim. W przypadku korzystnych warunków atmosferycznych można byłoby zmodernizować łącznik drogowy jeszcze w tym roku. Jeżeli pogoda nie pozwoli przebudowa drogi zakończy się na wiosnę 2015 roku.
Po uzyskaniu zgody wszystkich zainteresowanych członków spółdzielni i TBS na wykonanie robót modernizacyjnych także poza miejskim pasem drogowym - wykonanie nowych chodników i parkingów - II etap modernizacji zakończy się wiosną - tj. do końca maja 2015 roku. Środki na ten cel zostały ujęte w projekcie budżetu na 2015 rok.
Do ogłoszenia przetargu na wykonanie modernizacji łącznika drogowego na osiedlu bloków niezbędna jest zgoda Rady Miasta na przeznaczenie wygospodarowanych w budżecie miasta  środków na to zadanie. Rada zbiera się 12 listopada br. na swojej ostatniej sesji, kiedy będzie okazja podjąć tę ważną dla mieszkańców osiedla uchwałę.

 


 

Tekst przeczytany: 1842.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/droga-na-os-krakowska-bedzie-modernizowana.html