Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 23.04.2019r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018

Droga do wolności i dąb Niepodległości 

 

Loading ....

Był to jeden z pomysłów na uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej przyłączyli się do akcji sadzenia „Dębu Niepodległości” jako symbolu troski o pamięć historyczną i godne upamiętnienie tego wielkiego wydarzenia w dziejach naszej Ojczyzny.

 

Loading ....

Uczestniczyli również w marszu „Od Kościuszki do Piłsudskiego”, pokonując symboliczną drogę Polaków do wolności. W środę, 7 listopada spora grupa młodzieży pokonała odległość od ul. Kościuszki w naszym mieście, aż po ul. Piłsudskiego zatrzymując się i składając kwiaty w miejscach upamiętniających bohaterów walk o niepodległość Polski. Do marszu dołączyli najmłodsi mieszkańcy miasta – nie zabrakło przedszkolaków oraz uczniów zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej.

 

Loading ....

Podczas "Drogi ku niepodległości" uczniowie ZSP rozdawali przechodniom i gościom biało-czerwone babeczki, upieczone w szkole. Punktem kulminacyjnym były wystąpienia dyrektor Katarzyny Wacławik i burmistrza Józefa Kowalczyka na mszańskim rynku oraz wystrzał armatni przygotowany dzięki uprzejmości pana Andrzeja Majchrzaka. Po odśpiewaniu patriotycznej pieśni, zebrana młodzież puściła symbolicznie biało-czerwone balony, które pofrunęły wysoko w niebo.

 

Loading ....


Szkoła kieruje podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia do:


Burmistrza Józefa Kowalczyka i Sekretarza Miasta Mszana Dolna Antoniego Roga, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej Piotra Armatysa, Dyrektora ZGK Tomasza Dula, Dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 2 Bogumiły Cieżak, Straży Miejskiej  oraz Pana Andrzeja Majchrzaka z „Folwarku Stara Winiarnia” za możliwość uświetnienia marszu wystrzałowym finałem z armaty.

 

 


na podstawie materiału ZSP
fot. UM
 

 

 

 

Tekst przeczytany: 250.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/droga-do-wolnosci-i-dab-niepodleglosci.html