Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014

 Dobry rok dla ZGK 

 

Zbliżający się św. Mikołaj to czas na ostatnie już zakupy i doposażenie w sprzęt. Trwają jeszcze prace przy usuwaniu awarii na ul. Topolowej, trwa uruchomienie nowego mętnościomierza na ujęciu wody "Adamczykowy", trwają przygotowania do zimy. Z myślą o pracy w przyszłym roku zostały zamówione nowe urządzenia.

 

Dla sprawnego oczyszczania miasta starą i nie do końca udaną zamiatarkę zastąpi specjalistyczne urządzenie czyszczące Karcher ICC 2. Urządzenie dla potrzeb ZGK zostało sprowadzone z Francji. Po gruntownym przeglądzie, czyszczeniu i piaskowaniu w autoryzowanym serwisie zostanie ono wyposażone w ciśnieniowy pistolet do mycia oraz w odkurzacz do zbierania liści. Kompaktowe wymiary i duża zwrotonośc pozwolą na pracę przy sprzątaniu chodników i zamiataniu ulic miejskich. Zamiatanie realizowane jest przez cztery obrotowe szczotki a powierzchnia pracy jest zraszana wodą aby maksymalnie zmniejszyć pylenie. Zgrabne i zwrotne urządzenie znacznie poprawi czystość na terenie miasta. Zamiatarka ta zacznie pracę na ulicach Mszany Dolnej już od wiosny. Koszt zakupu tej maszyny to prawie 79 tys. złotych. W cenie jest gwarancja, szkolenie operatora, transport do Mszany.

 

Loading ....

Sześć lat temu, w roku 2008, służbę w Zakładzie Gospodarki Komunalnej rozpoczął, znany prawie wszystkim mieszkańcom, biały Volkswagen LT. Brygadówka z kiprem trwale wrosła w krajobraz prac. Samochód choć solidny, zbudowany na ramie i wyposażony w niezawodny, wolnossący silnik diesla nie oparł się wpływowi czasu. Wyprodukowany w roku 1998 ma już 16 lat i szybko zbliża się do pełnoletności. Szczególnie cierpi blacharka. Kolor biały zastępuje rudy odcień. Liczne awarie techniczne, choć drobne, stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa. Koszty remontu tego pojazdu przekraczają jego wartość. Jednocześnie Zakład nie jest w stanie pracować bez tego typu pojazdu. Po zmianie siedziby zapewnienie sprawnej komunikacji z centrum miasta jest ważnym elementem koordynowania prac. W okresie letnim przy maksymalnym zatrudnieniu 12 pracowników fizycznych (6 stałych, 4 interwencyjne, 2 skazanych) praca dzielona jest na kilka brygad dla których mobilność musi być zapewniona.

 

Z tą myślą na lata przyszłe został zamówiony samochód o maksymalnej masie do 3,5 t wyposażony w przedłużaną kabinę, trójstronny wywrót i tylną oś z kołami bliźniaczymi. Po trwających poszukiwaniach do Zakładu Gospodarki Komunalnej na dniach przyjedzie - Mercedes. Samochód przechodzi właśnie ostatnie testy diagnostyczne przed mającą się rozpocząć procedurą rejestracji. Trzeba się pochwalić że jest to mercedes 513 z roku 2010 z przebiegiem 40 tys.kilometrów i silnikiem o mocy 130 KM. Koszt zakupu tego pojazdu to podobnie jak zamiatarki ok. 79 tys. zł. Powszechna opinia głosi że nie ma jazdy bez gwiazdy. Cieszymy się z nowych nabytków licząc na ich długą i niezawodną służbę przy pracach służących mieszkańcom i upiększających nasze miasto.

 

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1486.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/dobry-rok-dla-zgk.html