Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

W związku z okresem zimowym Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Limanowej wzywa właścicieli i zarządców o dochowanie należytej staranności przy utrzymaniu właściwego stanu technicznego budynków budowlanych, zwracając szczególną uwagę na zalegający na dachach śnieg i lód oraz do ich bezpiecznego usuwania. Należy mieć tu na względzie realne zagrożenia wynikające z nadmiernych obciążeń elementów konstrukcji obiektów, co składa się na bezpieczeństwo ich użytkownika.

 

 

Przypomina się, że zgodnie z art. 91 a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r prawo budowlane (D.U.1994 nr 89 poz. 414) kto nie spełnia obowiązku utrzymania obiektu budowlanego w należytym stanie technicznym, użytkuje obiekt w sposób niezgodny z przepisami lub nie zapewnia bezpieczeństwa użytkownika obiektu budowlanego, podlega grzywnie nie mniejszej niż 100 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

Zatem w stosunku do tych osób, które zaniechają w zapewnieniu bezpiecznego użytkowania obiektów będą wszczęte postępowania karne. 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 950.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/do-wlascicieli-i-zarzadcow-obiektow-budowlanych.html