Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Dali mata chorobie  

 

26 marca w Hotelu Europejskim w Krakowie został rozegrany IX Turniej Szachowy Daj Mata Chorobie. Ze względu na wpisowe do turnieju gdzie trzeba oddać krew aby zagrać, jest turniejem jedynym w Polsce. Jednak znaleźli się ludzie wielkiego serca,  rozumiejący ludzi chorych którzy na którymś tam etapie swojej choroby muszą otrzymać ten dar życia jakim jest właśnie krew. Poza indywidualnym oddawaniu krwi przez zawodników, są też akcje zbiorowe w szkołach i w punktach krwiodawstwa tak stałych jak i mobilnych. W Mszanie Dolnej jest to Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych gdzie Krew na hasło "Daj Mata Chorobie" jest oddawana od pierwszej edycji tego turnieju.

 

Loading ....


Na IX turniej przeprowadzono w szkole dwie akcje krwiodawstwa, na których krew oddało 45 uczniów i nauczycieli. W tym roku szkoła wystawiła do turnieju silną drużynę szachistów, która pod opieką Stanisława Karpierza zajęła I miejsce w punktacji drużynowej i I miejsce w kat. juniorów do 25 lat. Czy warto było zaangażować się w tak skomplikowany turniej na rzecz chorych? Zdecydowanie tak!
Pomysłodawcy tego turnieju z Stowarzyszenia "Przebiśnieg," w dziewięciu edycjach tego turnieju zebrali około 280 litrów krwi która uratowała życie i zdrowie wielu chorym. Turniej sędziował Jan Zapała.

 

 

red. Jan Zapała
 

 

 

Tekst przeczytany: 624.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/dali-mata-chorobie.html