Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 20.05.2019r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2017

 Czysto? 

 

Loading ....

Tylko zapaleńcy potrafią bez względu na pogodę zebrać się i działać. Tak było w sobotę popołudniu, kiedy wyznaczona była zbiórka dla wszystkich, którzy mieli ochotę pomóc wędkarzom z Koła PZW „Mszanka” sprzątać brzegi i koryto rzeki. Nazwa koła zobowiązuje i jak mówią sami wędkarze, korzystają z rzeki więc chcą w ten sposób dać coś od siebie. Jeden dzień w roku nad rzeką można poświęcić zbierając śmieci.

 

Loading ....

Wędkarze, strażacy, radni i sympatycy – grupka ok. 25 osób. Akcja organizowana jest co roku i nic się nie zmienia. Chociaż mieszkańcy płacą za śmieci i mogą je oddawać bez ograniczeń na rzeką znajdujemy skarby. Niektóre tylko wynikają z czystego lenistwa – siedząc na ławeczce i popijając trunek wspomagający ostrość widzenia wygodniej jest wyrzucić butelkę za siebie, niż do kosza obok! Można się z tego śmiać, ale z drugiej strony świadczy o tylko o nas samych.

 

Loading ....

Czy można zrozumieć ludzi, którzy wyrzucają poremontowe śmieci do rzeki zamiast do swojego kosza? Ile trzeba było się nadźwigać by zostawić nad rzeką wiaderka z resztkami kleju, farby czy fragmenty linoleum. Szkoda było zdrowia, bo plecy na pewno bolą, ale dlaczego nad rzekę? To są pytania, które zadają sobie sprzątający co roku. 

 

Loading ....

Na każdy rodzaj śmieci mamy odpowiedni worek, który można dobrać w Urzędzie Miasta gdy jeden to za mało. Na gabaryty, śmieci poremontowe, odpady niebezpieczne mamy dwie zbiórki w ciągu roku, przeterminowane lekarstwa można oddać do aptek, zbierane są elektrośmieci. Co jest nie tak? Chyba wszyscy, którzy zbierali w sobotnie popołudnie zadawali sobie to pytanie, niestety chyba dla śmiecących nadal zbyt skomplikowane…

 

 

O kiełbaski na wspólne ognisko, chleb i wodę zadbali Radni Miasta Mszana Dolna

 

Dziękujemy Zakładowi Gospodarki Komunalnej za pomoc w akcji

 

 

Serdecznie dziękujemy również tym, którzy sprzątają swoją okolicę z własnej inicjatywy

 

– można zgłaszać się do Urzędu Miasta po dodatkowe worki na takie akcje.

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 956.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/czysto.html