Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: środa, 20.03.2019r. Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014

 Betlejemskie światło w Mszanie  

 

 

Loading ....

W Betlejem odbyła się tradycyjna ceremonia zapalenia Światła Pokoju. Od oliwnej lampki w Grocie Narodzenia, Betlejemskie Świtało Pokoju zapalił 9-letni Tycjan Ronacher z Linz. Wyróżniony chłopiec przekazał betlejemskie światło ponad 100 austriackim pielgrzymom, którzy na tę ceremonię przybyli z pielgrzymką do Betlejem. Odpalone światło zostało przetransportowane w specjalnej lampie, liniami lotniczymi Austrian Airlines.

 

Loading ....

Betlejemskie Światło Pokoju skauci austriaccy przekazali we Wiedniu swoim kolegom z ponad 20 krajów europejskich. Rozesłanie światła nastąpiło podczas ekumenicznego nabożeństwa w wiedeńskiej katedrze 13 grudnia. A już w niedzielne popołudnie, dzień po uroczystościach w Austrii na płycie rynku w Mszanie Dolnej odbyła się uroczystość przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju Gorczańskiemu Hufcowi ZHP.

 

Loading ....

Betlejemskie Światełko Pokoju do Gorczańskiego Hufca ZHP im. W. Orkana z siedzibą w Mszanie Dolnej przywiozła nasza drużyna starszoharcerska z Limanowej, której drużynową jest dh pwd Grażyna Nowak. Z tej okazji na rynku zebrało się około 90-ciu harcerzy, przedstawicieli drużyn z Lubnia, Jodłownika, Mszany Górnej, NS z Rabki oraz miasta Mszana Dolna.

 

Loading ....

Akcja Betlejemskiego Światła Pokoju organizowana jest od 1986 roku. Jeśli pozwala na to sytuacja bezpieczeństwa, rokrocznie tuż przed Adwentem, wyróżnione za aktywność społeczną dziecko z Górnej Austrii zapala w Grocie Narodzenia w Betlejem światło pokoju i przewozi je do Austrii, by następnie przekazywać je mieszkańcom swej ojczyzny oraz do krajów sąsiednich. W Wigilię Bożego Narodzenia

 

Loading ....

Światło zapłonie w blisko 30 krajach Europy. W Polsce akcję od 1991 roku prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju do skautów na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach. Następnie, po uroczystej mszy świętej odprawianej w Kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju, światło trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich.

 

Loading ....

 

Przekazując Państwu Betlejemskie Światło Pokoju życzymy, aby radosne Święta Bożego Narodzenia i cały 2015 rok był dla Państwa obfity w łaski Bożej Dzieciny, a każdy dzień pełen pokoju i radości.


Instruktorzy, harcerze oraz zuchy
Gorczańskiego Hufca ZHP

 

Loading ....

 

 

 

 

Tekst przeczytany: 1568.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/betlejemskie-swiatlo-w-mszanie.html