Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: piątek, 24.05.2019r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2016

 Atrakcyjne staże i kursy na Gościńcu Kariery  

 

„Na gościńcu kariery” – to projekt, w ramach którego mieszkańcy gminy Mszana Dolna - niepracujący (bierni zawodowo lub bezrobotni), w wieku 18-29 lat - uzyskają realne szanse zatrudnienia. Adresowany jest także do osób niepełnosprawnych i młodych rodziców powracających na rynek pracy po przerwie związanej z wychowaniem dziecka.

 

 

Loading ....

Uczestnikami projektu mogą być wyłącznie osoby młode, w wieku 18-29 lat, bierne zawodowo i bezrobotne, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (jednak mogą być studentami studiów niestacjonarnych), zamieszkujących teren powiatów: limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, tatrzańskiego, myślenickiego, suskiego, wadowickiego, w tym osoby niepełnosprawne, rodzice powracający na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem i osoby zamieszkujące tereny wiejskie.

 

Przewidywana liczba uczestników Projektu wynosi 135 osób, w tym 33 kobiety i 102 mężczyzn. Proces rekrutacji rozpoczął się 11 stycznia 2016 r., a jego zakończenie planowane jest na 31 maja 2016 roku. Rekrutacja prowadzona jest w Biurze Projektu zlokalizowanym w Szkole Górskiej w Łętowem pod nr 277, osobiście, telefonicznie (tel. 18 33 15 316 lub 601 230 460) albo przez stronę internetową: http://szkolagorska.eu/projekty-unijne/. Osobą odpowiedzialną jest Teresa Przybylska – koordynator projektu.

 

Uczestnicy otrzymają minimum trzy formy pomocy: przygotowanie Indywidualnego Planu Działania, pośrednictwo pracy (min. 3 oferty dla każdego uczestnika) oraz do wyboru: szkolenia zawodowe (120 osób) lub 5 miesięczne staże (15 osób).

 

Zaplanowano następujące szkolenia zawodowe:- Instruktor sportu w dwóch specjalnościach: narciarstwo zjazdowe oraz trener personalny
- Instruktor sportu w dwóch specjalnościach: strzelectwo sportowe i bojowe oraz trener personalny
- Instruktor sportu w dwóch specjalnościach: surwiwal oraz trener personalny
- Instruktor sportu w dwóch specjalnościach: sztuki walki oraz trener personalny
- Instruktor sportu w dwóch specjalnościach: wspinaczka skałkowa oraz trener personalny
- Instruktor sportu w dwóch specjalnościach: pływanie oraz trener personalny
- Kwalifikowany pracownik ochrony fizycznej
- Praca na wysokości + moduł malowanie /antykorozja/ konserwacja, szkolenie wg standardów IRATA (certyfikat uznawany w Europie)
- Spawanie z modułem praca na wysokości – 2 moduły spawania
- Montażysta rusztowań budowlano-montażowych metalowych, wg programu Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego
- Brukarz
- Cieśla/stolarz budowlany + moduł praca na wysokości
- Stajenny
- Pracownik pomocniczy w ogrodnictwie

 


Projekt realizowany jest z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych, a jego dofinansowanie z Unii Europejskiej wynosi: 1 707 146,57 zł. Realizatorami są Szkoła Górska  - Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego i Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Synergia.

 


 

Red.

 

 

 

 
 

 
Tekst przeczytany: 1467.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/atrakcyjne-staze-i-kursy-na-goscincu-kariery.html