Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 24.03.2019r. Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2019
Archiwum 2019

Kondolencje dla Pani Bernadety Ziemianin - Skarbnik Miasta

Wyrazy szczerego i głębokiego współczucia, a także słowa wsparcia dla Pani Bernadety Ziemianin Skarbnik Miasta Mszana Dolna

15.03.2019 zobacz więcej »

Konkurs ofert z zakresu zdrowia publicznego 2019

Zarządzeniem Nr 22/2019 z dnia 7.03.2019 r. Burmistrz Miasta Mszana Dolna ogłasza w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii otwarty konkurs ofert na realizację w 2019r. zadań z zakresu zdrowia publicznego.

07.03.2019 zobacz więcej »

ZAPROSZENIE dla mieszkańców Miasta Mszana Dolna

URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

oraz URZĄD MIASTA MSZANA DOLNA

ZAPRASZAJĄ mieszkańców Miasta Mszana Dolna na indywidualne konsultacje z tematyki pozyskiwania środków z funduszy europejskich

06.03.2019 zobacz więcej »

Zebranie członków koła PZW ''Mszanka''

10 marca o godz. 10:00 (drugi termin: godz. 10:15) w sali Kina "Luboń" w Mszanie Dolnej odbędzie się walne zebranie sprawozdawcze Koła Polskiego Związku Wędkarskiego "Mszanka" w Mszanie Dolnej.

 

06.03.2019 zobacz więcej »

Zaproszenie na bezpłatne szkolenia

Otoczenie wpływa na nasze aspiracje, dlatego ważne jest podnoszenie jakości przestrzeni która nas otacza. Konieczna i pomocna w tym procesie jest wiedza i umiejętności mieszkańców Karpat – przedstawicieli organizacji pozarządowych.
Aby wzmocnić Państwa w osobistych i zorganizowanych aktywnościach w tej przestrzeni, Stowarzyszenie Ekopsychologia zaprasza chętnych pracowników, członków, wolontariuszy organizacji pozarządowych na bezpłatne szkolenia „Karpacki Uniwersytet Kształtowania Przestrzeni”.

05.03.2019 zobacz więcej »

Zaproszenie na spotkanie

Burmistrz Miasta Anna Pękała oraz Radna Rady Miejskiej Joanna Sochacka zapraszają serdecznie mieszkańców ulic: Ludwika Mroza, Jana Stachury „Adama” oraz Kazimierza Wielkiego na spotkanie w Urzędzie Miasta (sala narad) w dniu 6 marca 2019, tj. w najbliższą środę o godz. 18.00

04.03.2019 zobacz więcej »

Lawina pomocy dla Ani

Od momentu ogłoszenia akcji pomocy dla 13-letniej Ani Wacławik – uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 ruszyła lawina pomocy. Założono specjalną grupę z myślą o Ani – umieszczane są na niej przeróżne przedmioty do licytacji od biżuterii, rękodzieła, obrazy, rzeźby, po książki czy odzież. Pojawiają się przeróżne usługi masaż kręgosłupa, makijaże okolicznościowe, motoryzacyjne, sesje fotograficzne, trudno wymienić wszystko, pomysłów nie brakuje...

04.03.2019 zobacz więcej »

Działania Straży Miejskiej - Akcja Zima

W związku z trwającym jeszcze okresem zimowym i obniżającymi się temperaturami Straż Miejska w Mszanie Dolnej jak co roku, podejmuje działania mające na celu odwiedzanie osób samotnych oraz  monitorowanie sytuacji osób bezdomnych zagrożonych utrata życia i zdrowia poprzez znacząco obniżającymi się temperaturami.

01.03.2019 zobacz więcej »

Wychowankowie KS Turbacz wyróżnieni

23 marca w restauracji Siwy Brzeg w Limanowej odbyło się podsumowanie XXI Plebiscytu na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej 2018. Organizatorem podsumowania był Zarząd Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej z prezesem Stanisławem Strugiem na czele i Starosta Limanowski Mieczysław Uryga. Limanowski Podokręg Piłki Nożnej wyróżnił także zawodników grup młodzieżowych.

01.03.2019 zobacz więcej »

Na stoku ''byli mężni''

23 lutego 2019r. około 20 wolontariuszy od samego rana dzielnie pracowało, przygotowując miejsca przeróżnych atrakcji, aby każdy z uczestników 9. Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej mógł znaleźć coś dla siebie. W tym roku odbyła się ona w Kasinie Wielkiej pod hasłem "Przygotuj swe serce i bądź mężny". Pogoda dopisała i tym razem.

01.03.2019 zobacz więcej »

Zapraszamy na zawody narciarskie ''Puchar na medal''

Serdecznie zapraszamy na drugą edycję zawodów narciarskich w stylu alpejskim „Puchar na medal” – które odbędą się w niedzielę, 3 marca na Stacji Narciarskiej Lubomierz Ski. Celem zawodów jest popularyzacja narciarstwa alpejskiego wśród dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Limanowskiego a szczególnie z Gminy Mszana Dolna oraz propagowanie zdrowego stylu życia współzawodnictwa i zasad FAIR PLAY
 
01.03.2019 zobacz więcej »

Powiatowe Obchody Święta Żołnierzy Wyklętych

W piątek, 1 marca  obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, z tej okazji w powiecie limanowskim odbędą się uroczystości patriotyczne których celem będzie złożenie hołdu żołnierzom niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia. Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu do udziału w uroczystościach patriotycznych.

28.02.2019 zobacz więcej »

Burmistrz Miasta zaprasza mieszkańców miasta

Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie w sobotę, 2 marca o godz. 16.00, które odbędzie się w sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej (Orkanówka). Serdecznie zapraszamy.

27.02.2019 zobacz więcej »

Żegnamy Marię Antos

24 lutego 2019 r. zmarła Maria Antos - Harcerka, żołnierz Armii Krajowej, dyrektor Gospodarstwa Ogrodniczego w Mszanie Dolnej, przewodnik beskidzki, prezes Koła Terenowego PTTK, członek Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego. Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie 1 marca 2019 r. o godz. 13:00  w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej

27.02.2019 zobacz więcej »

V zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej

ZAWIADOMIENIE


Działając na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2018r., poz. 994 ze zm.)


z w o ł u j ę


V zwyczajną sesję Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej na dzień 25 luty 2019r. (poniedziałek) na godzinę 14:00.  

 

 

Relacja na żywo z obrad sesji -link. 

 

26.02.2019 zobacz więcej »

Pomóżmy Ani!

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 1  w Mszanie Dolnej  zwracają się z apelem do mieszkańców miasta z gorącą prośbą o pomoc w zebraniu kwoty 600 000 zł na operację uczennicy Ani Wacławik. To nie tylko zbiórka na operację, ale także szansa na fizyczną samodzielność  w przyszłości, od której  dzieli  Anię i jej rodzinę  ogromna bariera finansowa – ponad  600 000 zł.

21.02.2019 zobacz więcej »

Zapraszamy na 9 Spartakiadę Zimową KSM

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w 9. Ogólnopolskiej Spartakiadzie Zimowej dla dzieci i młodzieży organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i Stację Narciarską Kasina Ski. Zawody odbędą się 23 lutego 2019 roku w Kasinie Wielkiej. Młodzi zawodnicy będą zmagać się w trzech konkurencjach: slalom gigant narty, slalom gigant snowboard oraz "zjazd na byle czym".

18.02.2019 zobacz więcej »

Malarska pasja Sercjanina

Galeria Miejskiej Biblioteki w Mszanie Dolnej gości prace malarskie ks. Andrzeja Sawulskiego, sercanina i rektora kościoła w Glisnem. 15 lutego br. miał miejsce uroczysty wernisaż jego obrazów z udziałem władz powiatu, miasta i gminy, licznych duchownych i gości. Wernisaż wystawy zgromadził ponad 60 osób, a wielu z nich przybyło spoza terenu gminy i miasta.

18.02.2019 zobacz więcej »

''Czarne Anioły'' z Łostówki

Nie każdy ma tyle szczęścia, żeby takie zobaczyć. My, członkowie Koła PSONI – Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Mszanie Dolnej 12 stycznia takie spotkaliśmy. Pewno jesteście ciekawi gdzie. Otóż w Łostówce, a wspomniane „anioły” to strażacy...

18.02.2019 zobacz więcej »

''Przeżyłam z Tobą tyle lat...'' - Złote Gody w Gminie i Mieście Mszana Dolna

W Święto Ofiarowania Pańskiego, w sobotę 2 lutego, Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało 35 par z terenu Gminy Mszana Dolna i 7 małżeństw z terenu Miasta Mszana Dolna. Wspólna uroczystość rozpoczęła się w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej, gdzie podczas mszy św. nasi Jubilaci zostali poproszeni przez Ks. Proboszcza Jerzego Raźnego do odnowienia przysięgi małżeńskiej.

14.02.2019 zobacz więcej »

CZYSTE POWIETRZE - spotkanie konsultacyjne

Szanowni Państwo, informujemy o możliwości konsultacji wniosku do programu „Czyste Powietrze” z przedstawicielem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Spotkanie odbędzie się 14 lutego 2019 r. (czwartek) w godz. 9.30-14.30 w sali narad Urzędu Miasta w Mszanie Dolnej. 

07.02.2019 zobacz więcej »

Warsztaty chóru gospel z MOK

Chórzystki z Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej wzięły udział w XIII edycji Ogólnopolskich Warsztatów Gospel, organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sieprawiu. W tym roku warsztaty odbywały się w dwóch grupach wiekowych. Prowadzili je pochodzący z Wielkiej Brytanii muzycy.

06.02.2019 zobacz więcej »

Ogłoszenie Burmistrza Miasta Mszana Dolna

Zarządzeniem Nr 1/2019 z dnia 3 stycznia 2019r Burmistrz Miasta Mszana Dolna podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy oraz użyczenia..

05.02.2019 zobacz więcej »

Pomóż Konradowi, poświęć 10 minut - to już w ten weekend!

Spotkaniem prasowym zorganizowanym 24 stycznia w Urzędzie Gminy Mszana Dolna zainaugurowano akcję „10 min. życia dla Konrada”.  Jej celem jest zachęcenie jak największej liczby potencjalnych dawców szpiku, aby znaleźć niespokrewnionego „bliźniaka genetycznego”  dla Konrada Nawary z Olszówki. Konferencję zainaugurował gospodarz miejsca - Bolesław Żaba, Wójt Gminy Mszana Dolna. Wzięli w niej udział: Anna Pękała - Burmistrz Miasta Mszana Dolna, Rafał Rusnak - Wójt Gminy Niedźwiedź i Leszek Świder - Burmistrz Rabki Zdroju.

29.01.2019 zobacz więcej »

Trwa nabór w programie ''Równać Szanse''

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2019" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program skierowany jest do fundacji i stowarzyszeń z miejscowości do 20 000 mieszkańców oraz domów kultury i bibliotek, które otrzymały co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse od 2007 roku. Celem konkursu jest wsparcie projektów, których celem ma być rozwój umiejętności społecznych młodych ludzi przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu.

29.01.2019 zobacz więcej »

Zaproszenie na spotkanie

Burmistrz Miasta Anna Pękała oraz Radny Rady Miejskiej Radosław Rusnarczyk zapraszają serdecznie na spotkanie dotyczące spraw inwestycyjnych w dniu 5 lutego 2019 (wtorek) mieszkańców ulicy Słonecznej oraz w dniu 12 lutego (wtorek) mieszkańców ulicy Spadochroniarzy.

Spotkanie odbędzie się w Ośrodku Sportowo-Rekereacyjnym „SŁONECZNY” S. Kaleta, ul. Słoneczna 2 a.

29.01.2019 zobacz więcej »

Animacje na lodowisku w niedzielę 27 stycznia

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 27 stycznia na lodowisko przy stadionie miejskim. Dla najmłodszych przygotowane są atrakcje: konkursy z nagrodami oraz animacje. Start o godz. 16.00. Wstęp na lodowisko bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

24.01.2019 zobacz więcej »

Zapraszamy do udziału w akcji dedykowanej Konradowi Nawarze

Serdecznie zapraszamy na spotkanie prasowe, które dotyczyć będzie akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku organizowanej przez Fundację DKMS oraz lokalną grupę inicjatywną. Akcja będzie dedykowana Konradowi Nawarze, który już od 1,5 roku walczy z agresywnym chłonniakiem. Dzięki ogromnej pomocy ludzi dobrej woli Konrad przebywa już na leczeniu. Teraz będzie potrzebował przeszczepienia szpiku kostnego, aby móc żyć. Na obecną chwilę nie ma dla niego „bliźniaka genetycznego”, niespokrewnionego dawcy, który dałby mu szansę na nowe życie.

22.01.2019 zobacz więcej »

IV zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej

ZAWIADOMIENIE


Działając na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2018r., poz. 994 ze zm.)  


z w o ł u j ę


IV zwyczajną sesję Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej na dzień 21 stycznia 2019r. (poniedziałek) na godzinę 14.00.

 

 

Relacja na żywo z obrad sesji -link. 

 

22.01.2019 zobacz więcej »

Zagłosuj na warsztaty gospel w Mszanie

Od poniedziałku 21 stycznia do niedzieli 17 lutego w czasie zakupów w Tesco można wesprzeć Miejski Ośrodek Kultury swoim głosem. Robiąc zakupy, każdy dostaje żeton z możliwością oddania go na jeden z trzech projektów z naszej okolicy. Warsztaty gospel w MOK są drugim projektem z naszego miasta zgłoszonym do programu grantowego „Decydujesz – Pomagamy”. 

22.01.2019 zobacz więcej »

Ferie, ferie...

Już od tygodnia trwają ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z województwa małopolskiego. Poza Małopolską wolne w szkole mają dzieci w województwie świętokrzyskim, lubuskim, wielkokolskim i kujawsko-pomorskim. Odpoczynek od nauki szkolnej to czas, który można sobie zaplanować rekreacyjnymi zajęciami. Jak zawsze jeden tydzień ferii można spędzić w szkole na sportowo lub w Miejskiej Bibliotece na zajęciach.

21.01.2019 zobacz więcej »

Bezpieczne ferie - prelekcje Straży Miejskiej

Strażnicy ze Straży Miejskiej w Mszanie Dolnej tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych prowadzili zajęcia mające na celu przygotowanie dzieci do bezpiecznego wypoczynku zimowego. Program spotkań, realizowany w szkołach podstawowych  w ramach akcji  “Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską”, miał na celu uświadomienie dzieciom, iż z pozoru beztroskie zabawy na sankach, nartach, czy łyżwach mogą być niebezpieczne.

21.01.2019 zobacz więcej »

XX Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych - zapraszamy!

Już w najbliższy weekend, 19-20 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Górnej o godzinie 14.00 rozpocznie się XX Powiatowy Przegląd Zespołów Kolędniczych „Zagrojcie Ta Turoniowi”, na który już teraz serdecznie zapraszamy! Organizatorami wydarzenia jest Powiat Limanowski, Gmina Mszana Dolna i Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Górnej.

18.01.2019 zobacz więcej »

Atrakcje na lodowisku w najbliższą niedzielę

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę, 20 stycznia na lodowisko przy stadionie miejskim. Dla najmłodszych przygotowane są atrakcje: konkursy z nagrodami oraz animacje. Start o godz. 16:00. Wstęp na lodowisko bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

17.01.2019 zobacz więcej »

Msza św. w intencji śp. Pawła Adamowicza

Miasto Mszana Dolna wraz z Gminą Mszana Dolna oraz Gminą Niedźwiedź informuje, że msza święta w intencji śp. Pawła Adamowicza w duchu solidarności z rodziną, samorządem oraz mieszkańcami Gdańska, odprawiona zostanie w sobotę, 19 stycznia w Mszanie Dolnej o godzinie 11.30 w kościele p.w. św. Michała Archanioła.

16.01.2019 zobacz więcej »

Ponownie zapraszamy na szkolenie ''Internet i ja - wirtualny świat bez tajemnic''

Miasto Mszana Dolna oraz Fundacja Wspierania Rozwoju Lokalnego „Inicjatywa” zapraszają mieszkańców miasta Mszana Dolna do udziału w projekcie „Internet i Ja – wirtualny świat bez tajemnic”. Uczestnikiem projektu może być każdy mieszkaniec miasta Mszana Dolna w wieku 25+, szczególne serdecznie zapraszamy osoby w wieku 50+ oraz osoby z niepełnosprawnością.  Udział w projekcie jest bezpłatny.

16.01.2019 zobacz więcej »

Na łyżwy i na narty…

Aktualnie panują idealne warunki do skorzystania z zimowych sportów – nie tylko na czas ferii. Serdecznie zapraszamy na lodowisko – rozłożone jak rok wcześniej, przy miejskim stadionie. Ćwiczyć piruety można w trzech turach: od godz. 10:30 do 14:00, 15:15 do 17:30, od 18:30 do 20:45.

11.01.2019 zobacz więcej »

27 Finał WOŚP w Mszanie Dolnej

W mszańskim sztabie WOŚP coraz gorętsza atmosfera, w najbliższą niedzielę, 13 stycznia odpalamy 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mszański sztab – lokalne centrum Orkiestry tętnić będzie życiem od samego poranka. Już przedpołudniem przygotowane są atrakcje dla maluchów, od godziny 10:00 zapraszamy najmłodszych na bal karnawałowy - tańce hulańce i dużo dobrej zabawy.

11.01.2019 zobacz więcej »

Odśnieżanie na terenie naszego miasta

Burmistrz Miasta informuje, że za zimowe utrzymanie dróg miejskich wraz z chodnikami na terenie miasta odpowiada: część A – prawobrzeżna część miasta: Firma Handlowo Usługowa "TRANS KOP" Dorota Dudzik, ul. Leśna 77, 34-730 Mszana Dolna, część B - lewobrzeżna: Firma Handlowo Usługowa "KADBUD" Kazimierz Dudzik, ul. Ogrodowa 10, 34-730 Mszana Dolna


09.01.2019 zobacz więcej »

Zapraszamy na Koncert Kolęd do MOKu

Serdecznie zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej. W niedzielę, 6 stycznia o godz. 16.00 odbędzie się koncert kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu uczestników warsztatów muzycznych i wokalnych. Serdecznie zapraszamy!

04.01.2019 zobacz więcej »

Zapraszamy na Międzynarodowy Amatorski Turniej Piłki Siatkowej

Serdecznie zapraszamy na Międzynarodowy Amatorski Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych. Rozgrywki przez najbliższe trzy dni odbywają się w pięciu miejscowościach: Rabce Zdrój, Mszanie Dolnej, Skawie, Spytkowicach, Rokicinach Podhalańskich. Finał zaplanowany jest w niedzielę, 6 stycznia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 od 10:00 do 16:00.

04.01.2019 zobacz więcej »
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/archiwum-2019/