Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: niedziela, 15.07.2018r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2018
Archiwum 2018

Jak dotrzeć na plażę - informacje porządkowo-organizacyjne

Informacje porządkowo-organizacyjne dotyczące imprezy „Oficjalne otwarcie plaży - powitanie lata 2018"
ZAKAZ WJAZDU DLA SAMOCHÓDÓW OSOBOWYCH NA TEREN ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNO-INFORMATYCZNYCH - tylko i wyłącznie - organizatorzy, służby porządkowe i samochody specjalne.

28.06.2018 zobacz więcej »

Zapraszamy na Zagórzańskie Lato

Największa, doroczna impreza plenerowa w gminie Mszana Dolna odbędzie się w tym roku 1 lipca na stadionie LKS Witów w Mszanie Górnej. Gwiazdami muzycznymi imprezy będą zespół rockowy KSU i Mirosław Witkowski, laureat i finalista programów X-Factor czy The Voice of Poland. W programie imprezy są m.in. turniej piłki nożnej, występy, loteria fantowa, pokazy, degustacja potraw regionalnych, lunapark i zabawa taneczna.

21.06.2018 zobacz więcej »

''Spotkania w górach'' - PTTK zaprasza na Mogielicę

Mszańskie Koło Terenowe PTTK na kolejne wyjście w ramach „Spotkań w górach” zaprasza 24 czerwca na Mogielicę – najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego. Z punktów widokowych, na szczycie i na polanach, rozpościerają się szerokie widoki na Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki, Pieniny, Gorce, Tatry.

21.06.2018 zobacz więcej »

Ostatnia prosta - realizacja plaży w ramach II Budżetu Obywatelskiego

Dobiega końca realizacja projektu złożonego w ramach II Budżetu Obywatelskiego, pt. „Strefa turystyczno-wypoczynkowa wraz z imprezą inagurującą sezon letni”. W piątek, 29 czerwca 2018 roku odbędzie się impreza – „Oficjalne otwarcie plaży – powitanie lata 2018!”, której celem jest huczne otwarcie i promocja naszej nowej mszańskiej plaży!

18.06.2018 zobacz więcej »

XLV zwyczajna sesja Rady Miasta Mszana Dolna

ZAWIADOMIENIE


Działając na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2017r., poz.1875 ze zm.) 


z w o ł u j ę


XLV zwyczajną sesję Rady Miasta Mszana Dolna na dzień 25 czerwca 2018r. (poniedziałek) na godzinę 14.00

15.06.2018 zobacz więcej »

Koncert na finał w MOKu

17 czerwca, w najbliższą niedzielę zapraszamy na koncert uczestników warsztatów muzycznych prowadzonych w Miejskim Ośrodku Kultury. Na scenie zaprezentują się: pianistki i pianiści, gitarzystki i gitarzyści, wokalistki i wokaliści, skrzypaczki i akordeoniści. Repertuar jak zawsze u nas zróżnicowany od klasyki po heavy metal. Początek o godz. 16.00 - wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

12.06.2018 zobacz więcej »

Zapraszamy do MOKu na pokaz tańca

W najbliższy piątek, 15 czerwca zapraszamy na podsumowanie drugiego semestru zajęć tanecznych w Miejskim Ośrodku Kultury. Pokaz wszystkich grup rozpocznie się o godz. 17.30. Będzie można obejrzeć efekty pracy każdej z grup, od tych najmłodszych – przedszkolaków aż po uczniów szkół podstawowych. Serdecznie zapraszamy!

12.06.2018 zobacz więcej »

Urząd Miasta w dniu 1 czerwca 2018r. będzie nieczynny

Burmistrz Miasta Mszana Dolna informuje, że dzień 1 czerwca 2018r. jest dniem wolnym od pracy pracowników Urzędu Miasta – art.33 ust 1 ustawy z dn.8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2017r. poz.1875 ze zm.)

28.05.2018 zobacz więcej »

Pomóżmy Monice Wsolak zostać Miss Małopolski

Monika Wsolak z Raby Niżnej, Zagórzańska Miss z 2016 roku,  zakwalifikowała się do finału konkursu na Miss Małopolski. Każdy z nas może mieć swój udział w założeniu jej korony i uzyskaniu przez nią  zaszczytnego tytułu Miss Publiczności - wystarczy tylko wysłać  SMS o treści MPM.05 pod numer 7168. Koszt takiego SMSa to 1.23zł; można wysłać więcej niż jeden SMS. Tytuł "Miss Publiczności Małopolski" zapewni laureatce awans do ćwierćfinału Miss Polski 2018.

22.05.2018 zobacz więcej »

Budżet Obywatelski Małopolski - już po raz trzeci

Samorząd Województwa Małopolskiego rozpoczyna realizację trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski. W maju odbywają się spotkania informacyjne i warsztaty projektowe przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszego województwa.  Zapraszamy przedstawicieli środowisk lokalnych aktywistów, jednostki ochotniczej straży pożarnej, organizacje pozarządowe, gminne jednostki organizacyjne. Jeśli masz ciekawy pomysł na zmianę swojej okolicy nie zwlekaj! Do zagospodarowania jest aż 8 mln zł!

18.05.2018 zobacz więcej »

''Spotkania w górach'' - PTTK zaprasza na Ciecień

Mszańskie Koło Terenowe PTTK otworzyło „XIV Spotkania w górach” 22 kwietnia na Czarnym Dziale. Na kolejne wyjście zapraszamy 27 maja na górę Ciecień – 829 m mnp. Góra jest całkowicie zalesiona, jednak z odkrytych, leżących przy szlaku turystycznym poniżej lasu terenów widać doskonale wzniesienia Beskidu Wyspowego. Najlepszy widok jest z polanki paralotniarzy na zachodnich stokach Ciecienia, nad Wiśniową. W ostatnich latach Ciecień stał się ulubioną górą paralotniarzy.

17.05.2018 zobacz więcej »

Do Mszany na ''Wypad w plener'' - teraz Gmina Niedźwiedź

Cały majowy dzień trwały zdjęcia i nagrania do programu „Wypad w plener” realizowanego w naszym mieście. I chociaż był to czas na wielkie świętowanie 1 maja – Święto Pracy, wszyscy zaangażowani w projekt od samego rana pracowali korzystając z pięknej pogody i możliwości, bo w tym dniu od samego rana okoliczne góry przeżywały najazd turystycznych zapaleńców, uczestników V Tour Mszana.

23.05.2018 zobacz więcej »

Piknik Rodzinny na Dzień Dziecka

Niedziela, 27 maja to w naszym mieście święto dla najmłodszych. Od godz. 14.00 w parku miejskich czeka masa atrakcji, w tym podsumowanie Mini Talent Show – występy i głosowanie publiczności. Zapraszamy na konkursy i gry z nagrodami, most tyrolski, ścianka wspinaczkowa, pokaz sprzętu strażackiego, rodzinna gra terenowa, skręcanie balonów, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie i skakanki. Serdecznie zapraszamy!

18.05.2018 zobacz więcej »

Mszana biega - w sobotę 26 maja

Serdecznie zapraszamy w sobotę, 26 maja o godz. 17.00 na biegową akcję, która zawsze w maju organizowana była jako "Polska Biega". Tradycyjnie wszystkie nasze biegi organizowane są w Parku Miejskim im. Rodziny hr. Krasińskich. Zapraszamy do udziału i dużch i małych, przygotowane są biegi o różnym stopniu trudności, nie ma czego się obawiać. To jak zawsze sportowa zabawa i dużo radości.

18.05.2018 zobacz więcej »

Zapraszamy na Majówkę u Orkana

Gmina Niedźwiedź, Starostwo Powiatowe w Limanowej i Oddział Związku Podhalan w Niedźwiedziu zapraszają w sobotę,  26 maja w gościnne progi domu Władysława Orkana w Porębie Wielkiej.  O godz. 15.30 rozpoczyna się tam tradycyjnie "Majówka u Orkana". Program zapowiada się interesująco, serdecznie zapraszamy!

18.05.2018 zobacz więcej »

Wyniki dodatkowego Konkursu Ofert

Po przeprowadzeniu dodatkowego otwartego konkursu ofert na realizację w 2018 roku zadań z zakresu zdrowia publicznego w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dokonano wyboru oferty, zgodnie z Zarządzeniem Nr 33/2018 Burmistrza Miasta Mszana Dolna z dnia 9 maja 2018r.

15.05.2018 zobacz więcej »

Małopolskie Dni Rodziny

Od 12 do 20 maja w całym regionie odbędą się ciekawe wydarzenia i spotkania, do udziału w których zaproszone są wszystkie małopolskie rodziny. Będzie okazja do zwiedzania różnych muzeów, wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych, akcjach zdrowotnych czy bezpłatnego przejazdu pociągiem Kolei Małopolskich. Podsumowaniem regionalnego świętowania będzie ekologiczny piknik rodzinny organizowany 20 maja w Parku Jordana w Krakowie. 

17.05.2018 zobacz więcej »

Noc Muzeów - najbliżej w Rabce i w Limanowej

Jak co roku w ramach obchodów Europejskiej Nocy Muzeów 18 i 19 maja czekają na nas atrakcje przygotowane przez muzea w naszej okolicy. Najbliżej można wybrać się do Limanowej, do Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej oraz do Rabki, na atrakcje zapraszają Muzeum Górali i Zbójników oraz Muzeum im. Władysława Orkana. 

17.05.2018 zobacz więcej »

''Kolej na majówkę'' - 20 maja

Przez Mszanę Dolną, w niedzielę 20 maja przyjedzie pociąg retro w ramach akcji „Kolej na Majówkę”. Tym razem w nieco okrojonej formie, bo wyjazd nastąpi z Chabówki przez Mszanę Dolną do Kasiny Wielkiej, a nie jak zawsze z Nowego Sącza do Chabówki. Jest to pierwszy przejazd na tej trasie w organizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei w ramach kolejarskiej akcji.

18.05.2018 zobacz więcej »

BURMISTRZ MIASTA ZAPRASZA NA SPOTKANIE

BURMISTRZ MIASTA ZAPRASZA NA SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA MIESZKAŃCÓW W RAMACH PROJEKTÓW PN.:

„OBNIŻENIE POZIOMU NISKIEJ EMISJI W MSZANIE DOLNEJ – WYMIANA STARYCH KOTŁÓW, PIECÓW, URZĄDZEŃ GRZEWCZYCH NA PALIWA STAŁE W INDYWIDUALNYCH GOSPODARSTWACH DOMOWYCH W RAMACH RPO WM 2014-2020”

11.05.2018 zobacz więcej »

Udany weekend w Gorczańskim Parku z atrakcjami dla dzieci

W dniach 5-6 maja już po raz  piąty zorganizowano dla turystów odwiedzających Gorce i Beskid Wyspowy oraz lokalnej społeczności festyn turystyczny pn. „Weekend z Gorczańskim Parkiem Narodowym”. Tę szczególną imprezę jednoczącą wielu organizatorów. W bieżącym roku – dostosowując do charakteru imprezy -  organizatorzy zmodyfikowali nazwę imprezy na: „Weekend z dzieckiem w Gorczańskim Parku Narodowym”. Program spotkania z Parkiem obfitował w atrakcje.

11.05.2018 zobacz więcej »

Tak się biega w ''Jedynce''

Wielkim sukcesem uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej zakończyły się Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. Zawody, w których na poziomie szkół podstawowych i gimnazjów w kategoriach dziewcząt i chłopców wzięło 71 drużyn odbyły się 25 kwietnia w Limanowej. Uczniowie mszańskiej „Jedynki” zdobywali: 4 krotnie mistrzostwo powiatu, 3 razy wicemistrzostwo i 2 razy miejsce trzecie.

09.05.2018 zobacz więcej »

Młode Talenty! Zapraszamy!

Masz talent? Chcesz się pokazać na scenie? Jesteś w wieku 6-16 lat? Weź udział w piątym mszańskim Mini Talent Show – eliminacje odbędą się 19 maja,  start o godz. 16.00 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Występ na żywo podczas "Pikniku Rodzinnego" 27 maja. Zapisy w MOK'u trwają do 15 maja,  ilość miejsc ograniczona! Warto pamiętać, że młode talenty do konkursu zapisują rodzice lub opiekunowie.

08.05.2018 zobacz więcej »

Święto Konstytucji

Już tradycją stają się uroczyste obchody rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja w Parafii Miłosierdzia Bożego. W uroczystym przemarszu, który od Szkoły Podstawowej poprowadziła Orkiestra Dęta OSP pod batutą Piotra Rataja w dalszej kolejności za prezesem OSP Stanisławem Antoszem przechodziły poczty sztandarowe szkół, strażaków, miejskich stowarzyszeń i samorządu. Uroczysty przemarsz zamykali Przewodnicząca Rady Miasta Agnieszka Modrzejewska-Potaczek oraz Burmistrz Miasta Józef Kowalczyk.

08.05.2018 zobacz więcej »

Święto Konstytucji Trzeciego Maja

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców naszego miasta w Święto Konstytucji Trzeciego Maja - do kościoła Miłosierdzia Bożego, o godzinie 10.30 odprawiona zostanie tam uroczysta, dziękczynna Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny i wspólnoty naszego miasta.

02.05.2018 zobacz więcej »

ZARZĄDZENIE Nr 30/2018 BURMISTRZA MIASTA MSZANA DOLNA

ZARZĄDZENIE Nr 30/2018 Burmistrza Miasta Mszana Dolna
z dnia 27 kwietnia 2018 roku

 

w sprawie ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora Miejskiego Przedszkola Nr 2 im. Janiny Porazińskiej w Mszanie Dolnej, 34-730 Mszana Dolna, ul. Orkana 12.

30.04.2018 zobacz więcej »

Święto Flagi - Wywieś Polską Flagę!

Drugiego maja świętujemy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Polska flaga jest symbolem, który łączy Polaków. Wywieszając flagę demonstrujemy naszą dumę z bycia Polką i Polakiem oraz okazujemy szacunek Polakom, którzy poświęcili swoje życie, wolność lub pracę dla istnienia niepodległości i powodzenia naszego Narodu.

30.04.2018 zobacz więcej »

VII Tour Mszana

Tour Mszana Dolna rozpoczyna IX edycję akcji Odkryj Beskid Wyspowy, której celem akcji jest upowszechnianie rodzinnych i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz popularyzacja kultury, tradycji, folkloru pięknego ale jeszcze mało odkrytego Beskidu Wyspowego. Trekking dla odważnych po „Beskidzkich Wyspach” to zdobycie sześciu szczytów w jeden dzień.

30.04.2018 zobacz więcej »

Szczypiorniści z Jedynki najlepsi w powiecie

W ostatnich tygodniach rozegrano Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Powiatowe Igrzyska Dzieci  w Piłce Ręcznej chłopców i dziewcząt. Turnieje jak co roku odbyły się w Hali Miejskiej przy ulicy Sienkiewicza 2 w Mszanie Dolnej. Tradycyjnie wysokie miejsca zajęli zawodnicy reprezentujący  Szkołę Podstawową Nr 1 w Mszanie Dolnej, czyli popularną „Jedynkę”

30.04.2018 zobacz więcej »

 

29 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert muzyki gospel. Na scenie wystąpi Colin Vassell – jeden z najbardziej charyzmatycznych dyrygentów gospel z Londynu oraz  dwa chóry: Chór Gospel Alwernia i Chór Gospel MOK Mszana Dolna, które prowadzi Lea Kjeldsen. Serdecznie zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie. Koncert odbędzie się w niedzielę 29 kwietnia o  godz. 16:00. Wstęp wolny.

Miejska Biblioteka nieczynna

Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Mszanie Dolnej informuje iż w przyszłym tygodniu od 30.04.2018 (od poniedziałku) do 05.05.2018 (soboty) Biblioteka będzie nieczynna. Przerwa związana jest w zdrożeniem systemu RODO i konwersją danych.

27.04.2018 zobacz więcej »

Sukces matematyczny uczennicy z Jedynki

Kinga Stachura uczennica klasy trzeciej Gimnazjum Nr 1 uzyskała II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Śladami Matematyków”. Konkurs odbył się  w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej pod Honorowym Patronatem Jan Puchały – Starosty Limanowskiego. Tegoroczna edycja konkursu przybliżała uczniom postać znanego polskiego matematyka Kazimierza Kuratowskiego.

27.04.2018 zobacz więcej »

PTTK - rekordu otwarcia nie było, ale...

Ale jak na Czarny Dział – niewiele brakowało. W słynnym zeszycie Terenowego Koła PTTK pojawiła się lista na 93 osoby! Otwarcie „XIV Spotkań w górach” można uznać za udane. Od razu było widać, tych, którzy sezon wcześniej zdobyli za cztery wyjścia pamiątkową koszulkę – tym razem kolorze bordo. Jaki będzie kolor w tym roku, tego jeszcze nie wiemy, ale na pierwszym spotkaniu każdy mógł zabrać plan tegorocznych Spotkań.

27.04.2018 zobacz więcej »

Z pamięci o tych, którzy odeszli, utkana jest nasza tożsamość

15 kwietnia w Mszanie Dolnej odbyły się uroczystości rocznicowe poświęcone „Dniu Pamięci Ofiar Katynia” oraz ósmej  rocznicy katastrofy smoleńskiej. Miały one szczególny charakter, dzięki włączeniu się w tę inicjatywę wielu miejscowych środowisk. Patronat nad obchodami objęły samorządy Miasta Mszana Dolna, Gminy Mszana Dolna i Gminy Niedźwiedź.

27.04.2018 zobacz więcej »

VI sztafetowy bieg katyński

Młodzież szkół podstawowych gmin Mszana Dolna, Niedźwiedź i miasta Mszana Dolna upamiętniła 78 rocznicę zbrodni katyńskiej i 8 rocznicę katastrofy smoleńskiej udziałem w zawodach sportowych. Po raz szósty na obiekcie sportowym LKS „Witów” Mszana Górna odbył się „Sztafetowy bieg katyński”.

27.04.2018 zobacz więcej »

Dodatkowy Konkurs Ofert z zakresu zdrowia publicznego

Zarządzeniem nr 15/2018 z dnia 9.03.2018r. Burmistrz Miasta Mszana Dolna ogłasza w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dodatkowy otwarty konkurs ofert na realizację w 2018r. zadań z zakresu zdrowia publicznego.

22.03.2018 zobacz więcej »

Wyniki Otwartego Konkursu Ofert

Po przeprowadzeniu otwartego konkursu ofert na realizację w 2018 roku zadań z zakresu zdrowia publicznego w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dokonano wyboru ofert, zgodnie z Zarządzeniem Nr 14/2018 Burmistrza Miasta Mszana Dolna z dnia 9 marca 2018r.
 
13.03.2018 zobacz więcej »

Polak, Węgier dwa bratanki

Ponad 16 lat temu Burmistrz Miasta Józef Kowalczyk nawiązał współpracę partnerską z węgierskim miastem Biri. W ramach podpisanej umowy w 2002 roku oba samorządy zobowiązały się umacniać przyjaźń i współpracę miejscowości w obrębie kultury, kształcenia, sportu i turystyki. W ten sposób niewielkie miasteczko położone za północnowschodniej części Węgier, niedaleko Nyiregyhazy stało się nam bliskie.

12.03.2018 zobacz więcej »

SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH -zmiana przepisów

9 marca 2018 r weszła w życie zmiana ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, która. nałożyła na Radę Miasta obowiązek podjęcia uchwał w sprawie maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy odrębnie dla poszczególnych rodzajów napojów  oraz zasad usytuowania na terenie miasta miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

10.04.2018 zobacz więcej »

Rusza nabór na urzędników wyborczych

Zasady dokonywania zgłoszeń kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego oraz informacja o liczbie urzędników wyborczych w gminach na obszarze właściwości Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Nowym Sączu.

27.02.2018 zobacz więcej »

Uwaga! Utrudnienia na drodze

Na 9 dni, w okresie od 16 do 25 kwietnia, zamknięta zostanie zakopianka w Lubniu. Objazd poprowadzi przez Mszanę Dolną, Skomielną Białą i Rabkę-Zdrój. Trzeba się więc spodziewać, że w tych dniach na ulicach ruch samochodowy będzie bardzo duży.

12.04.2018 zobacz więcej »

Dyżury pracowników Urzędu Skarbowego

Dzisiaj, 24 kwietnia, ostatni raz w tym roku ! 
 
Wzorem lat ubiegłych dyżur w Urzędzie Miasta będą pełnić pracownicy Limanowskiego Urzędu Skarbowego w każdy wtorek (9.00-13.00), począwszy od  6 lutego br. do końca kwietnia br., w Sali Narad na parterze budynku Urzędu Miasta przy ul. Marszałka Piłsudskiego 2, pomagając mieszkańcom miasta oraz gmin Mszana Dolna i Niedźwiedź w elektronicznym przesyłaniu deklaracji podatkowych, która jest znacznie szybsza od tradycyjnej oraz szybciej otrzymamy zwrot podatku.
24.04.2018 zobacz więcej »

Sprzątamy rzekę!

Zarząd Koła PZW "Mszanka" w Mszanie Dolnej zaprasza wszystkich chętnych do pomocy w sprzątaniu brzegów rzeki Mszanka. Jeśli wędkujesz, spacerujesz , a latem wypoczywasz nad rzeką Mszanką, przyjdź - razem posprzątajmy brzegi naszej rzeki.
12.04.2018 zobacz więcej »

Zapraszamy na spektakl w MOKu

Zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w sobotę, 14 kwietnia o godz. 16.00 na spektakl „Jezus żyje” koła teatralnego "Grupa Projekt Teatr". Wstęp wolny. Spektakl autorstwa Katarzyny Wasilewskiej prezentowany był już w Zespole Placówek Oświatowych tuż przed Wielkanocą i spotkał się z fantastycznym odbiorem. Gorąco zapraszamy na to przedstawienie, które ma ciekawą formę i nietuzinkowych młodych aktorów.

12.04.2018 zobacz więcej »

XXIII Szachowe Mistrzostwa Podhala

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na XXIII Szachowe Mistrzostwa Podhala, które przy pomocy Urzędu Miasta organizowane są w Szkole Podstawowej nr 1. Termin szachowych rozgrywek to najbliższy weekend: 7-8 kwiecień – serdecznie zapraszamy do udziału!

06.04.2018 zobacz więcej »

Uroczystości katyńskie w Mszanie Dolnej

Wspólnie z Gminą Mszana Dolna, Gminą Niedźwiedź oraz Zespołem Placówek Oświatowych w Mszanie Górnej zapraszamy na uroczystości upamiętniające ofiary "Zbrodni Katyńskiej", które odbędą się w niedzielę 15 kwietnia - po uroczystej mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy do parku miejskiego by oddać należny hołd przy katyńskim głazie, wokół którego rosną dęby pamięci.

03.04.2018 zobacz więcej »


 

XXXVI Konkurs Palm Wielkanocnych tradycyjnie pod Orkanówką

XXXVI Konkurs Palm Wielkanocnych organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury zgromadził pod budynkiem „Orkanówki” małych i dużych twórców. Dotarli również parafianie z Bożego Miłosierdzia, którzy chcieli zaprezentować swoje dzieła i spróbować swoich sił w konkursie. Ze wsparciem rodziców, starszego rodzeństwa, każdy kto trzymał w dłoniach palmę chciał ją jak najlepiej zaprezentować. Jak zawsze palmy oceniane były w trzech kategoriach: estetyka i precyzja wykonania, palma regionalna i palma najwyższa.

28.03.2018 zobacz więcej »

LGD ''Piękna Ziemia Gorczańska'' zaprasza na kolejne nabory

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Piękna Ziemia Gorczańska ogłasza nabory wniosków. Wnioski będzie można składać w terminie od 28 marca do 12 kwietnia 2018 w biurze LGD. Pierwszy nabór 1/2018 wniosków o przyznanie pomocy dotyczy operacji z zakresu: OCHRONA UDOSTĘPNIANIE I PROMOCJA DZIEDZICTW KULTUROWEGO OBSZARU LGD, Drugi nabór 2/2018 wniosków o przyznanie pomocy dotyczy operacji z zakresu: MARKETING MARKI OBSZARU.

23.03.2018 zobacz więcej »

Gdzie ta wiosna? Bieg w parku z... zimą w tle

Kto nie był, może nie uwierzyć, że niedziele bieganie w parku z wiosennym tematem przewodnim będzie odbywać się w całkowitej zamieci śnieżnej. Bieg na wiosnę to idealny pretekst by spotkać się w parku, jest wiele tematycznych biegów na tą okazję, bieg Marzanny, wiosenny, wagarowicza, przykładów można mnożyć, ale kto spodziewał się, że niedzielny bieg będzie jeszcze kwalifikował się do tych zimowych i to jeszcze ekstremalnych?

23.03.2018 zobacz więcej »

Burmistrz Miasta informuje

Burmistrz Miasta informuje, iż dnia 30.03.2018 (Wielki Piątek) Urząd Miasta będzie nieczynny.

 

Zapraszamy w poświąteczny wtorek (03.04.2018)

22.03.2018 zobacz więcej »

XXXVI Konkurs Palm Wielkanocnych

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na XXXVI Konkurs Palm Wielkanocnych w Niedzielę Palmową - 25 marca o godz. 12:15 przed budynkiem „Orkanówki”. Palmy zostaną ocenione w trzech kategoriach: estetyka i precyzja wykonania, palma regionalna – zgodność materiału i sposobu wykonania z ludowymi tradycjami Zagórzan, najwyższa palma.

22.03.2018 zobacz więcej »

LGD ''Piękna Ziemia Gorczańska'' zaprasza

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Piękna Ziemia Gorczańska zaprasza na spotkanie informacyjne i szkolenia na temat pozyskiwania dotacji oraz warsztaty kulinarne. Warsztaty odbędą się 22 marca o godz. 16.00 w budynku OSP w Olszówce. W planach pieczenie bułeczek, pierników oraz robienie świeżych soków. Warsztaty są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!

20.03.2018 zobacz więcej »

LGD ''Piękna Ziemia Gorczańska'' zaprasza

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Piękna Ziemia Gorczańska zaprasza na spotkanie informacyjne i szkolenia na temat pozyskiwania dotacji oraz warsztaty tworzenia kwiatów z bibuły. Warsztaty odbędą się 21 marca o godz. 15.00 w Gminnym Centrum Kultury w Niedźwiedziu – w sali kinowej.

20.03.2018 zobacz więcej »

LGD ''Piękna Ziemia Gorczańska'' zaprasza na spotkanie

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Piękna Ziemia Gorczańska zaprasza na spotkanie informacyjne i szkolenia na temat pozyskiwania dotacji za pośrednictwem LGD w dniu 20 marca o godz. 15.30. Spotkanie odbędzie się w Biurze LGD, przy ul. Orkana 1. Zapraszamy mieszkańców obszaru LGD, w tym głównie członków organizacji pozarządowych.

20.03.2018 zobacz więcej »

Bieg w parku za wiosną

Serdecznie zapraszamy na Wiosenny Bieg w parku. Sekcja biegów MOK zaprasza w najbliższą niedzielę – 18 marca o godz. 16.00. Macie już dość zimy? Zapraszamy do parku poszukać pierwszych oznak wiosny. Przyroda budzi się do życia po zimie, wszyscy z niecierpliwością czekają na pierwszą zieleń. Straszą nas wprawdzie powrotem zimy i mrozu, ale nie dajmy się! Kto gotowy na bieg? Zapraszamy!

14.03.2018 zobacz więcej »

Nasza Osobowość Roku

W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie „Gazeta Krakowska” po raz 26 uhonorowała ludzi, którzy w 2017 roku wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach życia, w całej Małopolsce. Pierwszy etap plebiscytu zakończył się 16 lutego. W wyniku głosowania na Agnieszkę Orzeł oddano najwięcej głosów w powiecie limanowskim.

14.03.2018 zobacz więcej »

Zaproszenie na Drugi Dzień Zdrowia i Urody w Jedynce

Serdecznie zapraszamy na Drugi Dzień Zdrowia i Urody w Jedynce, który odbędzie się 13 marca na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w godzinach od 17.00 do 19.30. W programie przewidziane są bezpłatne konsultacje specjalistyczne – kosmetyczne, stomatologiczne i dietetyczne, pokazowe zajęcia prozdrowotne oraz pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

12.03.2018 zobacz więcej »

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy...

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 7 marca zmarł Andrzej Gruszczyk były dyrektor Gorczańskiego Parku Narodowego wieloletni sekretarz oddziału Związku Podhalan w Niedźwiedziu, członek Zarządu Głównego Związku Podhalan.

08.03.2018 zobacz więcej »

Sportowy tydzień ferii w szkole

Choć szkoła w ferie powinna być cicha i pusta, tętniła życiem – dni wolne od nauki i siedzenia w szkolnych ławkach zastąpiła propozycja tygodnia ferii na sportowo. Po okiem nauczycieli wychowania fizycznego na hali sportowej odbywały się zajęcia i aktywności.

08.03.2018 zobacz więcej »

Historyczna nagroda dla Bartka

Praca Bartłomieja Orła, ucznia Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej, poświęcona postaci Józefa Piłsudskiego, zyskała uznanie jurorów Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg” i zajęła III miejsce, pokonując ponad 20 tys. innych prac nadesłanych z całej Polski. Bartek nie kryje, że nagroda jest dla niego powodem do dumy, ale także uwieńczeniem wielu dni mozolnej pracy spędzonej nad projektem „Sławni Polacy – wodzowie i żołnierze”.

07.03.2018 zobacz więcej »

''Z Biblioteką przez świat'' - udane ferie wśród książek

W tym roku, w dniach od 19 do 23 lutego, Miejska Biblioteka w Mszanie Dolnej zorganizowała zajęcia podczas ferii dla dzieci w wieku 6-12 lat. Codziennym, integracyjnym grom i zabawom towarzyszyły wesołe i oryginalne lekcje geografii. Poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach plastycznych dzieci poznawały piękno i specyfikę poszczególnych kontynentów, a przy okazji związane z nimi rozmaite ciekawostki.

06.03.2018 zobacz więcej »

KORYO na Słowenii i wyróżniony trener w Nowym Sączu

Od 24 do 26 lutego w Mariborze Słowenia został rozegrany Puchar Świta w Taekwondo Olimpijskim. Startowali w nim czołowi zawodnicy z całego świata, a UKS KORYO reprezentował Mateusz Szczęsnowski, Karolina Szczęsnowska, Patrycja Kornaś. Mateusz Szczesnowski został brązowym medalistą tego turnieju.

06.03.2018 zobacz więcej »

ZGŁOSZENIE KONIECZNOŚCI ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

 DZISIAJ, 2 MARCA  - OSTATNI DZIEŃ ZGŁOSZEŃ !

 

Burmistrz Miasta Mszana Dolna informuje, że odbiór odpadów wielkogabarytowych odbędzie się w miesiącu marcu 2018 r.

Osoby zainteresowane składają zgłoszenie do siedziby firmy odbierającej odpady „Zakład Utylizacji Odpadów Myślenice” telefonicznie pod numer (12) 272-03-35 w godz. 7:00-15:00 lub mailowo odbiory@skladowisko.com.pl w terminie od 19 lutego do 2 marca 2018 r.

02.03.2018 zobacz więcej »

Święto Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzić będziemy Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych. Jest ono poświęcone pamięci żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. Chcąc uczcić bohaterów minionych lat, na terenie powiatu limanowskiego w tym dniu odbędą się powiatowo-miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

28.02.2018 zobacz więcej »

Zapraszamy na 8. Ogólnopolską Spartakiadę Zimową KSM w Koninkach

W najbliższą sobotę, 3 marca 2018 roku w Koninkach rozegrana zostanie 8. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa KSM. Uczestnicy w wieku 8-30 lat będą mogli całkowicie bezpłatnie wziąć udział we wszystkich konkurencjach: slalom gigant dla narciarzy, slalom gigant dla snowboardzistów oraz zjazd na „byle czym”. Rodzice i opiekunowie najmłodszych uczestników nie będą skazani na nudę - dla wszystkich rodzin odbędą się grupowe zmagania i zabawy.

27.02.2018 zobacz więcej »

Akcja ''Zima'' Straży Miejskiej

W związku z okresem zimowym i obniżającymi się temperaturami Straż Miejska w Mszanie Dolnej jak co roku, podejmuje działania mające na celu odwiedzanie osób samotnych oraz monitorowanie sytuacji osób bezdomnych zagrożonych utrata życia i zdrowia poprzez znacząco obniżającymi się temperaturami. 

27.02.2018 zobacz więcej »

Gabinety profilaktyki zdrowotnej w miejskich szkołach

Miasto Mszana Dolna otrzymało od Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie dotację na  wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach. Dzięki uzyskanym środkom zakupiono do gabinetów szkolnych pod koniec grudnia 2017 roku sprzęt specjalistyczny. Mamy nadzieję, że zakupiony sprzęt pozwoli na polepszenie warunków pracy pielęgniarki szkolnej i zapewni lepszą jakość świadczeń udzielanych uczniom.

23.02.2018 zobacz więcej »

Ferie, ferie - zajęcia na lodowisku i w MOKu

Serdecznie zapraszamy na lodowisko w ostatnią sobotę ferii zimowych, 24 lutego – podobnie jak  tydzień temu na dzieci i młodzież przygotowane będą gry i zabawy na lodzie. Początek o godz. 16.00. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

22.02.2018 zobacz więcej »

Sobotnie szaleństwa na lodzie

W minioną sobotę, w ramach zorganizowania zajęć w czasie wolnym od szkolnych zajęć na miejskim lodowisku przez dwie godziny na najmłodszych i nie tylko, czekały konkursy i różne animacje na lodzie. Wejście w tym czasie na lodowisko było dla wszystkich bezpłatne.

19.02.2018 zobacz więcej »

XX Plebiscyt na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera

W sobotę 17 lutego w budynku Starostwa Powiatowego odbyło się podsumowane jubileuszowego XX Plebiscytu na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej 2017 roku. Organizatorem Plebiscytu był Limanowski Podokręg Piłki Nożnej. Głosowanie odbywało się od 16 grudnia 2017 roku do 20 stycznia 2018 roku.

19.02.2018 zobacz więcej »

Sobotnie atrakcje na lodowisku

Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę, 17 lutego na gry i zabawy na lodzie. Tak jak na otwarciu lodowiska na dzieci i młodzież będą czekać różne konkursy z nagrodami oraz animacje. Początek o godz. 16.00. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

15.02.2018 zobacz więcej »

Co w ferie?

W poniedziałek – 12 lutego rozpoczynają się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Odpoczynek od nauki szkolnej to czas, który można sobie zaplanować rekreacyjnymi zajęciami. Jak zawsze jeden tydzień ferii można spędzić w szkole na sportowo.Miejska Biblioteka zaprasza dzieci również w drugim tygodniu ferii na zajęcia “Z Biblioteką przez świat”.

15.02.2018 zobacz więcej »

Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską

Jak zawsze, tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych Straż Miejskiej w Mszanie Dolnej przeprowadziła spotkania w szkołach. Program spotkań, realizowany jest w pierwszych klasach szkół podstawowych w ramach akcji  “Bezpieczne ferie ze Strażą Miejską ”. W prelekcjach uczestniczyło łącznie 80 dzieci z mszańskich szkół.

12.02.2018 zobacz więcej »

Zimowe bieganie

Od razu – już w pierwszy dzień Nowego Roku na parkowych alejkach pojawili się biegacze. Kiedy niektórzy, ledwo co po sylwestrowych balach dopiero rozmyślają o postanowieniach noworocznych Sekcja Biegów MOK od razu postanowiła wkroczyć w nowy rok ze sportowym przytupem. A raczej wbiec… Kolejne zaproszenie na zimowe bieganie wyszło „okołowalentynkowo”- w niedzielę, 11 lutego udało się też zebrać grupę biegaczy.

12.02.2018 zobacz więcej »

Bezpiecznie na stoku z Inspektorem Wawelkiem

W dniu 31 stycznia 2018 roku na stoku narciarskim „LubomierzSki” odbyły się zawody narciarskie dla dzieci w wieku 6-16 lat. Konkurs przeprowadzili policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy udziale Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej oraz Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie. Turniej składał się z dwóch części - teoretycznej oraz praktycznej.

12.02.2018 zobacz więcej »

Konkurs ofert z zakresu zdrowia publicznego 2018

Zarządzeniem Nr 6/2018 z dnia 31.01.2018 r. Burmistrz Miasta Mszana Dolna ogłasza w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii otwarty konkurs ofert na realizację w 2018r. zadań z zakresu zdrowia publicznego.

06.02.2018 zobacz więcej »

Z sesji Rady Miasta

Późnym popołudniem 30 stycznia 2018 r zakończyła się sesja Rady Miasta Mszana Dolna, na której został uchwalony budżet miasta na rok 2018.  W najważniejszej części sesji Radni omówili projekt budżetu miasta. 

Pani Skarbnik Miasta Bernadeta Ziemianin omówiła projekt budżetu do którego pozytywną opinie wydała Regionalna Izba Obrachunkowa oraz omówiła zmiany jakie Radni i Burmistrz zgłosili w trakcie prac nad projektem budżetu.

01.02.2018 zobacz więcej »

Smog albo zdrowie - prelekcje w naszych szkołach

25 stycznia w obydwóch szkołach w naszym mieście przeprowadzono zajęcia edukacyjne dla uczniów poświęcone ważnemu problemowi, jakim jest szeroko pojęta ochrona środowiska w którym żyjemy, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zanieczyszczenie powietrza, które wszyscy wdychamy.Już o godz. 8.00, na pierwszej lekcji, w edukacyjnej prelekcji wzięli udział uczniowie klas IV – VII Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza Nr 1, a następnie takie same zajęcia odbyły się w Zespole Szkół Miejskich Nr 2.

30.01.2018 zobacz więcej »

Znowu najlepsi - tym razem na nartach

23 stycznia w Lubomierzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Narciarstwie Alpejskim. Uczniowie naszej szkoły zdominowali imprezę zdobywając pierwsze miejsca drużynowo zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

26.01.2018 zobacz więcej »

KORYO w Swarzędzu

W Swarzędzu odbył się Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim. Z sukcesami wystartowali w nich zawodnicy UKS KORYO Mszana Dolna. W kadetach złoty medal zdobyła Karolina Szczesnowska, srebrny Wiktor Pajdzik. W juniorach złoty medal wywalczył Mateusz Szczesnowski, a srebrny Maksymilian Śmieszek. W seniorach złoto zawisło na szyi Mateusza Szczesnowskiego, srebro przypadło Patrycja Kornaś. 

23.01.2018 zobacz więcej »

Zapraszamy na koncert do MOKu

Serdecznie zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej. W niedzielę, 28 stycznia o godz. 16.30 odbędzie się koncert kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu uczestników warsztatów muzycznych i wokalnych. Serdecznie zapraszamy!

23.01.2018 zobacz więcej »

Wspólnie świętowano Złote Gody

20 stycznia, w przeddzień Dnia Babci i Dziadka, swój Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało 28 małżonków z terenu Gminy Mszana Dolna i 17 małżeństw z terenu Miasta Mszana Dolna – grono niemal 100 uroczych babć i dziadków. Wspólna uroczystość rozpoczęła się w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej, gdzie podczas Mszy św. Szacowni Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską.
23.01.2018 zobacz więcej »

Lodowisko już otwarte!

Ku wielkiej radości najmłodszych, którzy tłumnie przybyli na uroczyste otwarcie oraz dorosłych, którzy podzielają radość dzieci – ruszyło miejskie lodowisko na stadionie. Działa również wypożyczalnia łyżew, a nad całością czuwa Zakład Gospodarki Komunalnej. Tak wyglądały pierwsze próby na lodzie, nie zabrakło wytrawnych łyżwiarzy jak i takich, którzy po raz pierwszy zakładali łyżwy na nogi.

22.01.2018 zobacz więcej »

Otwarcie lodowiska!

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie lodowiska przy stadionie miejskim, ul. Spadochroniarzy w piątek, 19 stycznia godz.18.00. Dla najmłodszych przygotowane są atrakcyjne konkursy z nagrodami oraz animacje.

21.01.2018 zobacz więcej »

Z tradycyjną kolędą na Jasnej Górze

Orkiestra i Chór Ochotniczych Straży Pożarnych z Mszany Dolnej i Piekiełka w powiecie limanowskim kolędowały w niedzielę na Jasnej Górze. To już 21. raz, kiedy strażacy i członkowie orkiestry wraz z rodzinami przyjeżdżają na Jasną Górę z tradycyjną „kolędą”. Nad orkiestrą czuwał kapelmistrz Piotr Rataj. Do jasnogórskiego sanktuarium wraz z muzykami tradycyjnie przybyły rodziny i bliscy.

19.01.2018 zobacz więcej »

Głosuj na Osobowość Roku

Czterech kandydatów z regionu Mszany Dolnej bierze udział w plebiscycie "Osobowość Roku", który organizuje "Gazeta Krakowska". Można ich wspomóc oddając na nich swoje głosy. Z naszego miasta zgłoszone zostały dwie kandydatury: Agnieszka Orzeł i Urszula Antosz-Rekucka.

19.01.2018 zobacz więcej »

Miejska Biblioteka zaprasza na koncert kolęd

Miejska Biblioteka serdecznie zaprasza na  Koncert kolęd  w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. inż. J. Marka w poniedziałek, 22 stycznia. Rozpoczęcie koncertu o godz. 15.30.

19.01.2018 zobacz więcej »

To już będzie drugi wośpowy bal karnawałowy!

Podczas 26 finału WOŚP w naszym mieście zapraszamy naszych najmłodszych na bal karnawałowy. Od kilku lat organizujemy przedpołudniowy blok dla zajęć dla dzieci, od tańców i hulańców po manualne zabawy, warsztaty orgiami, wspólne tworzenie bajki… Zapraszamy wszystkich chętnych na drugi bal karnawałowy – można przyjść już przebranym albo na miejscu stworzyć swój strój na zabawę.

09.01.2018 zobacz więcej »

26 finał WOŚP w Mszanie Dolnej

W mszańskim sztabie WOŚP coraz gorętsza atmosfera, działania ruszyły pełną parą - przygotowywany jest 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z latawcem w tle. Moc w postaci wolontariuszy jest ogromna, 14 stycznia, w najbliższą niedzielę kwestować będzie 270 młodych ludzi. Mszański sztab – lokalne centrum Orkiestry tętnić będzie życiem od samego poranka.

09.01.2018 zobacz więcej »
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/archiwum-2018/