Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: poniedziałek, 19.11.2018r. Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2014

  3 Bieg Ziemi Limanowskiej

 

Niebawem, bo już 1 maja 2014 r. odbędzie się 3 Bieg Ziemi Limanowskiej im. Św. Jana Pawła II. W tym roku Honorowy Patronat nad biegiem objęli: Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej Ks. Biskup Andrzej Jeż oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.

 

Impreza, z roku na rok staje się coraz większym przedsięwzięciem realizowanym dzięki zaangażowaniu wielu osób, organizacji, samorządów oraz sponsorów.

 

W tym roku będzie to szczególne wydarzenie. Jednym z głównych celów organizacji Biegu jest uczczenie św. Jana Pawła II w roku kanonizacji, a także św. Józefa Rzemieślnika, Patrona Świata Pracy i Kościoła Parafialnego w Starej Wsi.

 

Impreza ma na celu integrację lokalnego społeczeństwa, łączy nie tylko zawodników, ale całe przede wszystkim rodziny. Poprzez organizację tego Biegu, popularyzowana jest aktywność wśród dorosłych, dzieci i młodzieży. W programie imprezy zaplanowane są: konkurencje biegowe w różnych kategoriach wiekowych, rodzinny przejazd rowerami - także dla osób niepełnosprawnych, na trasie Limanowa stadion sportowy - Stara Wieś. Biegowi będą towarzyszyły: konkursy, gry i zabawy dla dzieci oraz występy solistów i zespołów muzycznych oraz kiermasz i kwesta na rzecz budowy miejsca pamięci gen. Stanisława Skalskiego w Kodymie na Ukrainie. Dzięki wzrastającej liczbie uczestników, szczególnie spoza regionu, promowane są Miasto i Gmina Limanowa a także Powiat Limanowski.
 

Zgłoszenia elektronicznie - poprzez stronę www.pifsport.pl do dnia 28 kwietnia 2014 r.

 

Tutaj do pobrania regulamin biegu.

 

 

 

 

 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1201.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/3-bieg-ziemi-limanowskiej.html