Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: czwartek, 25.04.2019r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności » Archiwum 2015

  1 marca Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych 

 

1 i 2 marca obchodzić będziemy Narodowe Święto "Żołnierzy Wyklętych" poświęcone pamięci żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. Oddając należną pamięć bohaterom minionych lat, również na terenie Powiatu Limanowskiego odbędą się uroczystości upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.

 

Loading ....


Dwudniowe obchody rozpoczną się od niedzielnej uroczystej mszy św. w Bazylice Matki Bożej Bolesnej, następnie ciąg dalszy uroczystości to Apel pamięci na limanowskim rynku oraz złożenie wieńcy i zniczy na grobach poległych żołnierzy.


 

Dopełnieniem obchodów będzie popołudniowy program artystyczny w Limanowskim Domu Kultury. O godz. 17.00 wystąpi Chór Chłopięcy Bazyliki MBB w Limanowej, dr Dawid Golik z IPN Odział Kraków przedstawi okolicznościowy wykład a program zakończy koncert galowy Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza.

 

W poniedziałek, 2 marca w Tymbarku odbędą się Zawody Strzeleckie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pamięci Żołnierzy Wyklętych o Puchar Starosty Limanowskiego i Wójta Gminy Tymbark. Potem o godz. 13.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tymbarku zaplanowany jest wykład "Żołnierze Niezłomni w walce o niepodległość Polski" oraz wręcznie pucharów za zawody.


 

 

 

 


W imieniu organizatorów zapraszamy do wyrażenia wdzięcznej pamięci dla tych, którzy nie tylko żyli i pracowali dla ojczyzny, ale nade wszystko oddali za nią to, co mieli najcenniejsze – swoje życie.
 

 

 

Red.

 

Tekst przeczytany: 1091.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/1-marca-narodowy-dzien-zolnierzy-wykletych.html