Odwiedzin na stronie:
Online:
Dzisiaj jest: wtorek, 23.04.2019r. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
 
 
Jesteś w » Strona Główna » Aktualności

''EKO-LOGIKA'' z cyklu ''ZIELONA POLSKA'' 

 

We czwartek, 4 kwietnia 2019 r. uczniowie ze szkoły podstawowej nr 1 im Henryka Sienkiewicza oraz ze szkoły podstawowej nr 2 im Mikołaja Reja w Mszanie Dolnej wzięli udział w spotkaniu edukacyjno-szkoleniowym pt. ''EKO-LOGIKA'' z cyklu ''ZIELONA POLSKA''.

Patronat nad imprezą objął Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie. Zaproszenia na spotkanie uczniowie szkół otrzymali od Pani Burmistrz Anny Pękały. Warsztaty odbyły się na terenie hali „Wisły” Kraków i składały się z dwóch części.

 

Loading ....

Część edukacyjna została przeprowadzona przez Pana Gerarda Sawickiego- przyrodnika i dziennikarza telewizyjnego. Pan Gerard poruszył temat wpływu człowieka na naturalne środowisko, jakie są najważniejsze zagrożenia przyrody i co należy zrobić, żeby skutecznie chronić przyrodę i środowisko.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi sposobami gospodarowania odpadów, segregacją. Dzieci poszerzyły również wiedzę na temat bioróżnorodności, ochrony gatunków, siedlisk oraz odnawialnych źródeł energii.

 

Druga część programu miała charakter artystyczny. Podczas niej zaśpiewał Zespół ANDRE. Wyjazd do Krakowa pozwolił uczniom na zdobycie nowych wiadomości, jak również zapewnił wrażenia artystyczne, czego na pewno na długo nie zapomną.
 

 

Tekst przeczytany: 65.
Polecamy
Pogoda w Mszanie Dolnej
 
Wydrukowane z: http://mszana-dolna.eu/-eko-logika-z-cyklu-zielona-polska.html